Chrystus jako pierwszy – czwarta pielgrzymka do Brzezinki

Fot. Pielgrzymka do Brzezinki

Po raz czwarty, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na trasę pielgrzymkową wyruszy Czwarta Parafialna Piesza Pielgrzymka do Brzezinki.

Pątnicy podczas kilkunastu kilometrów odwiedzają wszystkie świątynie parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Boguszycach. – W tym roku pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Chrystus jako pierwszy” – mówi Arkadiusz Cichosz, organizator pielgrzymki.

– Są to słowa zaczerpnięte z Pierwszego Listu do Koryntian, który czyta się podczas liturgii 15.08 i nad tymi słowami św. Pawła będziemy się pochylać podczas modlitwy i rozważań – dodaje.

W tym roku duchowym przewodnikiem będzie o. Andrzej Barszcz. – Ojciec Andrzej jest franciszkaninem kapucynem, który pochodzi z naszej parafii, a na co dzień posługuje w Republice Środkowej Afryki – podkreśla Arkadiusz Cichosz.

Pielgrzymka rozpoczyna się o godzinie 10:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Boguszycach Osiedlu. Msza św. odpustowa, połączona z dziękczynieniem za plony – dożynkami – będzie odprawiona w kościele w Brzezince o godzinie 14:00.

inf.pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content