Wyścigi konne wracają w sobotę na Partynice. Przybędą też ułani

SONY DSC

Po wakacyjnej przerwie, trwającej dokładnie 49 dni, wyścigi konne wracają na Partynice. W sobotę, 13 sierpnia, odbędzie się 7. dzień wyścigowy sezonu 2022. W programie znalazło się osiem gonitw. Do startu zgłoszono 73 konie, wśród jeźdźców zameldują się wszyscy najlepsi na czele z pierwszą trójką tegorocznego czempionatu: Dastanem Sabatbekovem, Szczepanem Mazurem i Sanzharem Abaevem. Dodatkową atrakcją dnia będzie obecność Pułków Ułanów, którzy przygotowali specjalne pokazy dla publiczności. Początek wyścigów o godz. 15:00, wstęp wolny.

Niespełna dwa miesiące wyniosła letnia przerwa pomiędzy pierwszą, a drugą częścią sezonu wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach. Lipiec to tradycyjnie miesiąc, w którym konie wyjeżdżają na wyścigi do Sopotu, gdzie latem panują zdecydowanie lepsze warunki pogodowe do ścigania. W najbliższą sobotę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice zamelduje się czołówka jeźdźców rywalizujących w Polsce, na czele z prowadzącym w czempionacie Dastanem Sabatbekovem (38 zwycięstw) Szczepanem Mazurem (24 zwycięstwa) i Sanzharem Abaevem (20 zwycięstw). Do ośmiu gonitw zgłoszono łącznie aż 73 konie.  Start pierwszej gonitwy dnia zaplanowano na godz. 15:30, natomiast ósma i  jednocześnie ostatnia gonitwa wyścigowej soboty rozpocznie się o godz. 19:00.

W związku z przypadającymi na 15 sierpnia obchodami „Cudu nad Wisłą” w sobotę i niedzielę na Party nicach będzie można podziwiać umiejętności konnych grup rekonstrukcyjnych – będą to dwa Pułki Ułanów. W sobotę podczas dnia wyścigowego po terenie Partynic będą poruszać się umundurowane patrole kawalerii w mundurach garnizonowych i polowych z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz II RP. Ułani rozstawią swoje namioty, w których będziemy mogli zobaczyć historyczną broń używaną przez kawalerię w przededniu II Wojny Światowej, m.in. stroczone rzędy kawaleryjskie z pełnym wyposażeniem, szable, repliki karabinków oraz repliki broni przeciwpancernej. Ponadto Pułk 19 Ułanów Wołyńskich zaprezentuje pokaz wyszkolenia konia kawaleryjskiego z takimi elementami jak: posługiwanie się  białą bronią w galopie, czy skoki przez przeszkody (ogień, naturalne przeszkody).

Natomiast w niedzielę organizatorzy zapraszają na zawody Military im. Płk. Tadeusza Rybickiego.
W zawodach uczestniczyć będą Ułani Kawalerii Ochotniczej. Ponad 20 zawodników i ich konie będzie brało udział w konkurencjach zręcznościowych i szybkościowych związanych z władaniem  białą bronią – szablą i lancą. Finałem zawodów będzie wyścig Kawalerii Ochotniczej na torze wyścigowym.

7. dzień wyścigowy, 13 sierpnia (sobota), w godz. 15:00–19:30 Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2. Wstęp wolny.

Zawodu Pułków Ułańskich „Military”, 14 sierpnia (niedziela), w godz. 15:00–17:00. Wstęp wolny.

Foto: Wiktor Rzeżuchowski

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content