Siostra Marietta od Bożego serca. Stworzyła platformę, by przeciwdziałać samotności

fot. Radio Rodzina

Ponad 50 osób (to głównie uchodźczynie z Ukrainy z dziećmi) korzysta już z platformy na Viberze założonej przez siostrę zakonną Mariettę Miksę CDC. Grupa ma na celu wymianę materiałów do nauki j. polskiego, a także animację spotkań, modlitwy i pomoc w znalezieniu pracy.

S. Marietta przyjechała do Wrocławia pod koniec lutego, gdy na Ukrainie wybuchła wojna. To tam spędziła 23 lata posługi. Przyjeżdżając na Ostrów Tumski, dostała do wykonania pewną misję.

Pomocą okazał się Internet. Siostra założyła grupę wsparcia, która przynosi realne owoce. -Przychodzą do nas ludzie, którzy stracili wszystko: dom, pracę, dorobek życia. W Chersoniu ich mieszkania zajęte są przez rodziny rosyjskich żołnierzy – tłumaczy s. Marietta.

Za nami pierwsze modlitewne spotkanie w Zgromadzeniu Bożego Serca Jezusa. Zakonnice zorganizowały modlitwę i upiekły bułeczki.

W planach są kolejne spotkania. Pomoc można otrzymać także bezpośrednio w siedzibie Caritas (ul. Katedralna 7, Wrocław). Na rozmowę z siostrą Mariettą zapraszamy w piątek 12 sierpnia o godz. 13:10 w audycji „Dziś w Kościele”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content