Wakacje w mieście — dzieci w muzeum

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Jak połączyć wspólne spędzanie czasu z możliwością zobaczenia ciekawych eksponatów, uczestnictwa w warsztatach i poznania historii Polski w sposób wciągający zarówno małych, jak i dużych? Prawdopodobnie jednym z najbardziej sprawdzonych rozwiązań będzie wizyta w muzeum, np. w ramach akcji #Muzealniaki, prowadzonej przez Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Aktywizacja najmłodszych dzieci, od niemowlaka po podbijającego świat sześciolatka, a także przekazanie ich rodzicom lub opiekunom, że instytucje kulturalne są otwarte na ich wizyty. To właśnie ta myśl przyświecała inicjatorom i partnerom przedsięwzięcia #Muzealniaki.

Zajęcia odbywają się cyklicznie w wybranej sali ekspozycyjnej lub dedykowanej salce warsztatowej. Podstawowa oferta muzeum skierowana do najmłodszych to zajęcia edukacyjne i warsztaty, wydarzenia specjalne dla rodzin z małymi dziećmi połączone z wizytami specjalistów w danej dziedzinie i animatorów. 

Co ważne, odwiedziny są możliwe dla każdego. Zarówno mamy z małymi dziećmi nie muszą się martwić o dostępność miejsca na chwile związane z pielęgnacją malucha, jak i niepełnosprawni odwiedzający mają ułatwione możliwości poruszania się w przestrzeni instytucji.

Bez trudu możemy zapisać się na zajęcia bezpłatne, które prowadzone są w ramach wspomnianej wcześniej inicjatywy. Wystarczy wypełnić prosty formularz zapisu na stronie Muzeum Pana Tadeusza. Dostępne są też płatne zajęcia, jeżeli interesuje nas bardziej zaawansowana forma uczestnictwa w programie aktywności.

Nadchodzący nowy rok szkolny to także czas, kiedy w ofercie muzeum pojawią się nowe pozycje. Dlatego warto śledzić witrynę placówki, by znaleźć te interesujące nas najbardziej.

Tak jak większość miejsc tego typu, także i tu znajdziemy ekspozycje stałe.

Planując wspólny czas z naszym dzieckiem lub podopiecznym, warto zrobić to w taki sposób, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Szczególnie ciekawa wydaje się możliwość skorzystania z bezpłatnych form aktywności w muzeum, w połączeniu z możliwością nawiązania nowych znajomości i poznania innej kultury. 

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu udostępnia też całkowicie bezpłatne materiały, które pomogą przygotować dziecko do wizyty w muzeum, w ciekawy sposób wprowadzą do świata instytucji kulturalnych i nie tylko. 

Materiały dostępne są pod linkiem: https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/muzealniaki-materialy-szkoleniowe/ .

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content