Nowe opłatomaty we Wrocławiu — łatwiejsze płatności w COM

fot. Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

W kolejnych wrocławskich Centrach Obsługi Mieszkańca pojawiły się kolejne automaty umożliwiające łatwe i szybkie dokonywanie opłat za należne miastu podatki i nie tylko. Co ważne, korzystanie z nich jest bezpłatne.

Opłatomat to stosunkowo prosta w obsłudze maszyna, która pozwala na dokonanie wpłaty na poczet podatków, np. od nieruchomości, za wieczyste użytkowanie gruntu, związane z rejestracją pojazdu, dokumentów istotnych dla kierowców takich jak prawo jazdy, opłat skarbowych i wielu innych.

Skąd pomysł na ustawienie tego typu maszyn w placówkach Urzędu Miasta we Wrocławiu?

Od kilkunastu już tygodni pierwszych sześć automatów mogliśmy spotkać w jedynie części COM-ów. Gdzie pojawiły się kolejne?

Taka forma płatności może być szczególnie popularna wśród osób starszych, które często preferują osobistą wizytę w danym urzędzie, ale z pewnością młodsi i zabiegani mieszkańcy Wrocławia będą mogli szybko i bezproblemowo dokonać płatności zaraz po pracy lub dniu na uczelni.

Czy Urząd Miasta przeprowadził już badanie popularności tej formy wpłat?

Z pewnością u części osób mogą pojawić się obawy o to, czy obsługa opłatomatu nie będzie dla nich zbyt skomplikowana.

Planujecie Państwo wypróbowanie nowego sposobu regulowania należności względem Urzędu Miasta? Obecnie automaty znajdziemy już we wszystkich Centrach Obsługi Mieszkańca.

Część z nas w ramach posiadanych kont bankowych mieć ograniczenie ilości bezpłatnych przelewów, a Ci płacący do tej pory w dedykowanych punktach opłat, mogą obawiać się ewentualnej prowizji za dokonywanie wpłat.

Czy korzystanie z nowego rozwiązania będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami?

W jaki sposób wybrano operatora opłatomatów?

Przy okazji zapytaliśmy, czy planowane jest zwiększenie ilości COM-ów, między innymi poprzez skorzystanie z powierzchni oferowanej przez centra handlowe.

W związku z naszym — w przypadku większości osób — coraz szybciej toczącym się życiem, natłokiem obowiązków i koniecznością pogodzenia ich z życiem osobistym, każdego typu ułatwienie codzienności jest pewnego rodzaju wartością dodaną. Biorąc pod uwagę brak dodatkowych prowizji i łatwość obsługi automatów, mogą one stać się znaczącym ułatwieniem w realizacji naszych zobowiązań przy następnym załatwianiu spraw urzędowych.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content