Zmiany w organizacji ruchu na pl. Legionów i innych lokalizacjach

Od piątku 12 sierpnia (po godz. 20:00) do poniedziałku 15 sierpnia na placu Legionów nie będzie działała sygnalizacja świetlna. Powodem jest wymiana spalonej szafy ITS, przepinanie zasilania i kabli sygnałowych. – informuje ZDiUM.

W najbliższych dniach w kilku lokalizacjach Wrocławia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wprowadza zmiany w organizacji ruchu.

Mówi Ewa Mazur z biura prasowego ZDiUM.

Długi weekend oznacza wyjazdy i zmniejszone natężenie ruchu na terenie miasta – dodaje Ewa Mazur.

Pełna lista zaplanowanych prac:

 • Ulice Łukasiewicza i Polaka (pl. Grunwaldzki)
  9 i 11 sierpnia na obu ulicach zaplanowano odmalowanie oznakowania poziomego miejsc postojowych. Na czas prowadzenia robót na wyznaczonych odcinkach Strefy Płatnego Parkowania obowiązywał będzie zakaz postoju (B – 36):
  We wtorek 9 sierpnia – prace obejmują ulicę Łukasiewicza na odcinku Skłodowskiej-Curie do Smoluchowskiego, z kolei 11 sierpnia – ulicę Polaka od kampusu UWr do Wrocławczyka.
 • Plac Legionów
  Podczas długiego weekendu na placu Legionów odbędą się prace związane z wymianą szafy sterowniczej wraz z zasilaniem i kablami sygnałowymi. Oznacza to wyłączenie sygnalizacji świetlnej i stosowanie się do znaków pionowych i poziomych. Parę miesięcy temu wskutek przepięcia na trakcji tramwajowej nastąpiło całkowite spalenie szafy ITS wraz z jej obudową i wyposażeniem. Od tej pory sygnalizacja świetlna na pl.Legionów pracuje w trybie lokalnym (bez akomodacji i priorytetu w ramach ITS).
  Na czas prowadzonych prac związanych z montażem obudowy i wyposażenia nowej szafy ITS, przewiduje się czasowe całkowite wyłączenie sygnalizacji świetlnej z uwagi na konieczność
  przeniesienia sterownika do szafy ITS oraz wymiany uszkodzonych kabli sygnałowych i zasilających.
  Prace rozpoczną się w piątek 12.08 po godzinie 20:00 i powinny zakończyć się do 15 sierpnia.
  W czasie kiedy sygnalizacja nie będzie pracować, na skrzyżowaniu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu:
  -ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h,
  wyłączenie środkowych pasów ruchu na każdym wlocie skrzyżowania, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 • Ulica Bułgarska
  Na polecenie zarządzającego ruchem do 16 sierpnia na ulicy Bułgarskiej (Osobowice) zostanie wyznaczony kontraruch rowerowy.

Źródło: ZDiUM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content