Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię

fot. Radio Rodzina

Wrocławskie stado kotików powiększyło się o nowego osobnika. Swojego najmłodszego podopiecznego pokazali dziennikarzom opiekunowie płetwonogich we wrocławskim zoo i przy okazji zdradzili jego imię. Mały Alfie ma niecałe dwa miesiące i uczy się pływać. 

Młode kotiki, takie jak Alfie, nazywamy szczeniętami. Rodzą się z masą około pięciu kilogramów. Obecnie Alfie waży już ponad 10 kg, a dorosły samiec może osiągnąć masę nawet 300 kg. Kotiki często błędnie są mylone z fokami – tłumaczy Paweł Borecki – Inspektor ds. hodowlanych i opiekun płetwonogich we wrocławskim zoo.

Opiekunowie sami wybrali imię dla małego kotika, kierując się pewnymi ważnymi zasadami. Musi ono spełniać ważną rolę w komunikacji między zwierzęciem a opiekunem podczas treningu medycznego.

Obecnie w basenie kotików mieszka sześć osobników: trzy samice i trzy samce, wśród których jest Alfie. To szósty szczeniak, który przyszedł na świat w naszym zoo. Jego ojcem jest 15-letni Nelson, a mamą 16-letnia Mandisa, dla której jest to pierwsze młode. A jaki jest Alfie?

Zapytaliśmy również opiekuna czy narodziny małego kotika to sukces dla wrocławskiego zoo i gdzie można zobaczyć Alfie’go?

Alfie uczy się teraz pływać w niewielkim baseniku, gdyż kotiki nie rodzą się z taką umiejętnością. Dla Alfiego jest jeszcze za wcześnie, by wchodził do wielkiego basenu wraz z resztą stada. Stanie się to najwcześniej wtedy, gdy zmieni futro na wodoodporne, a więc po trzech miesiącach od urodzenia. Nauka pływania przebiega pomyślnie, a młody kotik z chęcią wchodzi do wody. W naturze kotiki afrykańskie występują w południowo-zachodniej Afryce, głównie w Namibii, gdzie żyją w dużych koloniach. Liczą one nawet kilkadziesiąt tysięcy osobników.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content