Rok Edyty Stein – relacja z obchodów

fot. Radio Rodzina

W przededniu 80. rocznicy męczeńskiej śmierci świętej Edyty Stein, we Wrocławiu odbywa się szereg wydarzeń mających upamiętnić i podkreślić związki św. Teresy Benedykty od Krzyża ze stolicą Dolnego Śląska.

Pierwszym wydarzeniem dzisiaj, było posadzenie w Parku Świętej Edyty Stein dębu ku pamięci błogosławionej.

Filozofka żydowskiego pochodzenia, urodzona i wychowana w naszym mieście, która w wieku 31 lat przeszła na katolicyzm, wstąpiła do zakonu karmelitanek bosych – to tylko kilka faktów, które silnie akcentują wrocławskie korzenie patronki Europy.

Mówi wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur.

Kolejnym punktem dzisiejszych obchodów było oficjalne nazwanie jednego z tramwajów MPK Wrocław imieniem Edyty Stein. Mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Po odsłonięciu napisu na burcie pojazdu, nastąpił przejazd nim w okolice placu Solnego, gdzie zainaugurowano wystawę upamiętniającą E. Stein. O pomysł i inspiracje, którymi kierowali się jej twórcy zapytaliśmy Annę Siemieniec, przedstawicielkę “Domu Edyty Stein”, współautorkę wystawy.

Pomimo tego, że historia i pełne zrozumienie jej tragizmu mogłoby być problematyczne dla najmłodszych, to już starsze dzieci, nastolatkowie, a przede wszystkim dorośli, mogą czerpać pełnymi garściami z uniwersalnych wartości wynikających z postawy i życia św. Teresy Benedykty od Krzyża.

W obchody rocznicy zaangażowana jest też parafia św.Michała Archanioła we Wrocławiu. O planowanych wydarzeniach mówi proboszcz, ks. mgr Bolesław Kaźmierczak.

Przy okazji uczestnictwa w nabożeństwach, warto zobaczyć kaplicę poświęconą błogosławionej. Kilka słów o kaplicy powiedział nam ks. Jerzy Witek, prezes Towarzystwa im. Edyty Stein.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy na wrocławskim placu Solnym, która będzie udostępniona do końca sierpnia, a także udziału w nabożeństwach i wspomnienia świętej Edyty Stein we własnych modlitwach.

Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content