Kluczbork powitał pielgrzymów [Dużo Zdjęć!]

Fot. Daria Detlaf

W kolejnym dniu pielgrzymowania pątnicy dotarli do Kluczborka. Mszy św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył bp Jacek Kiciński.

Na początku homilii zwrócił uwagę, że s. Maria Czepiel zaprosiła nas wszystkich byśmy byli świadkami odnowienia jej zaślubin z Jezusem Chrystusem, które miały miejsce 25 lat temu.

– Dzisiejsze święto pięknie się wpisuje w rzeczywistość naszego pielgrzymowania. Niejako po środku pielgrzymki Bóg podnosi nasz wzrok ku górze. (…) Zostajemy zaproszeni, by choć na chwilę oderwać ten wzrok od spraw codziennych i spojrzeć na perspektywę nieba – zaznaczył bp Kiciński. – Jezus nie zabiera na Górę Tabor osób przypadkowych. To są osoby, które są bardzo ważne dla przyszłego Kościoła – św. Piotra, św. Jana i św. Jakuba.

Kaznodzieja przypomniał, że wejście na Górze Tabor – ma miejsce po pierwszej zapowiedzi męki Chrystusa i przedstawieniu warunków pójścia za Nim.

POSŁUCHAJ HOMILII BP KICIŃSKIEGO:

Bp Kiciński przypomniał, że 25 lat temu s. Maria Czepiel złożyła pierwsze śluby – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. – Została zaproszona na wejście na Górę Tabor z Jezusem Chrystusem. A na Górze Tabor mówił: Tyś jest moją umiłowaną, w tobie mam upodobanie. S. Maria podzieliła się później z pielgrzymami swoim świadectwem życia i powołania:

Na Pielgrzymów czeka jeszcze kilka duchowych atrakcji. Na błoniach, w miejscu noclegu, odbędzie się wieczór modlitwy i uwielbienia.

„Jakże piękna jesteś, Przyjaciółko Moja”. Siostra Maria Czepiel elżbietanka przyjmuje srebrny wianek w dniu 25. rocznicy ślubów zakonnych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content