Port Lotniczy Wrocław — nowe kierunki lotów

fot. Radio Rodzina

W trakcie konferencji prasowej przed odlotem pierwszego rejsu z Wrocławia do Dubrownika samolotu linii lotniczych WizzAir dowiedzieliśmy się o tym, jakie nowe kierunki przewoźnik ma nam do zaproponowania, o popularności połączeń i nie tylko.

Oprócz najważniejszego dzisiaj inauguracyjnego połączenia na trasie ze stolicy Dolnego Śląska do jednego z najpopularniejszych miast w Chorwacji, w tym tygodniu WizzAir uruchomił też loty do Tirany w Albanii i na grecką wyspę Rodos.

O popularności dzisiejszej nowości i innych nowych trasach mówił prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś.

Dlaczego akurat Dubrownik?

Kolejną ważną informacją było to, że oprócz nowych kierunków lotów, we Wrocławiu będzie miał swoją stałą bazę kolejny samolot. Efektem w przyszłości może być zwiększenie częstotliwości obecnych połączeń lub utworzenie kolejnych do innych lokalizacji.

Jednocześnie dodatkowa maszyna, może sugerować dalszy rozwój bazy WizzAir we Wrocławiu.

Jakie są obecnie najpopularniejsze kierunki lotów?

Szczególnie intensywny rozwój w zakresie zainteresowania turystów i ilości połączeń, odnotowała Albania. Częściowo dzięki czystej ciekawości podróżujących, ale częściowo za sprawą rozsądnej polityki obostrzeń związanych z pandemią SARS-Cov-2.

Czy nowe trasy dołączą do stałej siatki połączeń, czy może będą jedynie sezonowym ułatwieniem dla spragnionych słońca podróżników?

Istotne dane dotyczyły też samego lotniska. Po wielu miesiącach stagnacji i mniejszej ilości korzystających z podróży lotniczych, sytuacja wraca do normy, a nawet ją przekracza.

Trzeba przyznać, około 2 600 000 obsłużonych pasażerów robi wrażenie. My tymczasem chcemy życzyć Państwu szczęśliwych podróży i przywiezienia masy cudownych wspomnień z każdej z nich.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content