Misja w Gambii, kraju uśmiechniętych ludzi

fot. Radio Rodzina

Jedyny kraj Afryki, o którym już w V wieku przed narodzinami Chrystusa pisał kartagiński żeglarz Hannon, kraina uśmiechu — to Gambia. Ksiądz Jerzy Babiak dzieli się dzisiaj z nami informacjami o ludziach w nim mieszkających i nie tylko.

Z jednej strony jest to kraj bardzo zróżnicowany, zbudowany przez liczne mniejsze plemiona, ale też różne grupy religijne, a z drugiej strony kraj, który potrafi znaleźć wewnętrzny głos porozumienia.

O zróżnicowaniu Gambii mówi ks. Jerzy Babiak.

Co ważne i ciekawe jednocześnie, większość uczniów w katolickich szkołach w tym państwie to muzułmanie. Dowodzi to, jak w stosunkowo niewielkim kraju, mogą współistnieć różne grupy wyznaniowe.

O swoich odczuciach i doświadczeniu z kontaktami z mieszkańcami Gambii podzieliły się też uczennice Salezu, które uczestniczą w tegorocznej misji.

O kontakcie z mieszkańcami mówi Teresa.

Ela jest już kolejny raz w Gambii. Opisała nam jak wygląda powrót do tego kraju i ponowne zetknięcie się z Gambijczykami.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i śledzenia dziennika misji, który dostępny jest pod linkiem: misje.salez-wroc.pl  .

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content