Międzynarodowy Dzień Pantery Mglistej — pokazowe karmienie podopiecznych wrocławskiego ZOO

fot. mat. prasowe

Odwiedziliśmy ogród zoologiczny we Wrocławiu w związku z przypadającym dzisiaj świętem jednego z najbardziej tajemniczych gatunków panter. Przy okazji zapytaliśmy opiekunów zwierząt o to co jedzą, jak wygląda karmienie i nie tylko.

Pantery mgliste to występujące w dżungli Azji południowo-wschodniej zwierzęta, które dzięki ich umiejętności skradania się, bardzo ciężko dostrzec nie tylko w naturze. Znalezienie ich na wybiegu, który w dużym stopniu przypomina ich środowisko naturalne to również nie lada wyzwanie!

O gatunku, jego występowaniu i nie tylko, mówi Paweł Sroka, Kierownik Sekcji Ssaków Drapieżnych z ZOO Wrocław.

Wołowina, króliki, przepiórki, kawie i jaja kurze — to część ze składników diety panter mglistych. Kto, jak często, w jaki sposób i czym karmi te piękne drapieżniki?

ZOO pracuje przez prawie cały rok. Kto przez ten czas zajmuje się podopiecznymi? Czy opiekunowie zmieniają się, a może są to stale te same osoby?

ZOO Wrocław to największy polski ogród zoologiczny. Czym jeszcze wyróżnia się ta atrakcja turystyczna Wrocławia?

Zarówno ogród, jak i fundacja DODO działająca w jego obrębie współpracują z organizacją Hutan z Borneo w celu ochrony dzikich zwierząt. Jedną z inicjatyw mających wspomóc działalność, jest sprzedaż zabawek dla kotów wykonanych w miejscu występowania irbisów z prawdziwej owczej wełny.

O szczegółach mówi Marta Gondek z Fundacji Zoo Wrocław DODO.

Nie jest to jednak jedyny sposób wsparcia ich działalności.

Osoby, które chciałyby dołączyć do wsparcia ochrony zagrożonych gatunków, mogą to zrobić finansowo lub poprzez udział w organizowanym biegu.

Nam pozostaje zaprosić Państwa do obejrzenia galerii zdjęć prezentujących mające dzisiaj swoje święto, pantery mgliste. 

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content