Milczenie Boga to czekanie, aż objawi się wiara człowieka

Fot. Karol Białkowski / Gość Wrocławski

Rozpoczął się drugi dzień 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. O godz. 6:00 pielgrzymi przeżyli Mszę Świętą w bazylice trzebnickiej pw. św. Jadwigi Śląskiej.

W dzisiejszej Ewangelii przytoczona jest historia o kobiecie kananejskiej. Biskup Maciej Małyga w homilii zauważył, że Kananejka przyszła do Jezusa wbrew uczniom. -Ta kobieta przychodzi wobec milczenia Jezusa. Nie odezwał się ani słowem. Czym jest to milczenie Boga? – pytał biskup.

-W jakiś sposób jest to doświadczeniem każdego z nas. Gdy wołamy „ulituj się”, a odpowiedzią jest to, co opisuje ewangelia. – mówi dalej Bp Małyga. -Milczenie Boga nie jest powiedzeniem „nie” człowiekowi, to czekanie odwiecznej Miłości, aż objawi się wiara człowieka, moc twojego pragnienia.

Ileż to razy myślimy, że Bóg milczy, nie słucha i nie odpowiada. Dzisiejsza Ewangelia uczy nas, że przez milczenie Boga ma się pokazać moja wytrwałość, moc i rodzaj mego pragnienia oczyszczonego przez czekanie Boga – mówił.

Jezus jednak w końcu odpowiada na prośbę Kananejki. -Czekający w milczeniu Bóg akceptuje zuchwałość pragnień człowieka. Tak jak św. o. Maksymilian Kolbe, który wybiera dwie korony. Albo św. Teresa od Dzieciątka Jezus, która mówi – wybieram wszystko – dodaje Biskup.

Kobieta kananejska wyprzedziła pragnienie Jezusa, które miał w sercu. Zapragnęła tego, co On chciał później. Jezus chce, abyśmy pragnęli tego samego co On.

POSŁUCHAJ HOMILII:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content