Łącznik między Rakietową a Żwirki i Wigury może już służyć mieszkańcom

fot. Radio Rodzina

Niepozorne kilkaset metrów nowej drogi ma ogromne znaczenie zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i podwrocławskich miejscowości. To także jeden z elementów osi inkubacji.

Zgodne współdziałanie samorządów i wojska

Inwestycja realizowana przez dziewięć miesięcy była wyczekiwana przez mieszkańców Muchoboru Wielkiego, którzy musieli się mierzyć się ze wzmożonym ruchem. Dziś mogą odetchnąć, tak samo jak kierowcy tylko przejeżdżający przez ten rejon. Dynamiczny rozwój zarówno Wrocławia, jak i okolicznych gmin tworzy poważne wyzwania dla organizacji ruchu, o czym mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Oś inkubacji to, przypomnijmy, projekt połączenia autostrady z portem lotniczym. Ten z kolei także ma potrzeby infrastrukturalne związane z jego rozbudową i przywróceniem ruchu na nieczynnej obecnie bocznicy, która prowadziła do terenów wojskowych, a obecnie znowu służyć będzie armii. Tory przecinają nowo wybudowaną drogę i ich fragment także został przy tej okazji odbudowany. Rejonowy Zarząd Infrastruktury odegrał obok samorządów istotną rolę w inwestycji.

Łącznik poprawi jakość życia w okolicznych miejscowościach

Ponieważ życie mieszkańców miejscowości leżących nieopodal Wrocławia jest z nim silnie związane, usprawnienie komunikacji ma dla nich ogromne znaczenie, o czym powiedział nam burmistrz Kątów Wrocławskich, Julian Żygadło.

Jak zapowiedział prezydent Sutryk, istnieją plany dalszych inwestycji od ronda w ciągu Żwirki i Wigury w kierunku Smolca. Powstanie tam chodnik i ścieżka rowerowa i poprawiona będzie droga.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content