Pamięć o bohaterach musi trwać! KGHM uczestniczy w obchodach 78. rocznicy Powstania Warszawskiego

mat. prasowe KGHM

W tym roku mija 78 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego, wydarzenia które na stałe zapisało się na kartach historii Polski. By upamiętnić rocznicę tego największego zrywu militarnego podziemia w okupowanej Europie, KGHM Polska Miedź S.A. przygotował specjalny szlak edukacyjny śladami Powstańców Warszawy.

Między 30 lipca a 1 sierpnia ulicami stolicy będzie podążał specjalny piętrowy autobus KGHM, który odwiedzi najważniejsze punkty na powstańczej mapie Warszawy. Jego pasażerowie będą mogli lepiej poznać historię Powstania Warszawskiego oraz miejsca bohaterskich walk. Co ważne, przejazd autobusem będzie całkowicie bezpłatny. Pojazd w swoją pierwszą trasę, wyjedzie 30 lipca o godz. 8:00 rano spod Pomnika Powstania Warszawskiego przy placu Krasińskich w Warszawie. Kolejne odjazdy odbędą się odpowiednio o godz. 11:00, 14:00 i 17:00.

Na trasie zaplanowanych jest osiem punktów, m.in.: Pomnik Małego Powstańca, Budynek słynnej PAST-y czy Twierdza św. Kingi – łącznie 20 km drogi. Historyczną podróż w czasie uświetni Marcin Kaczorowski, przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Prezes Stowarzyszenia Zachowania Pamięci o Armii Krajowej. Uzupełnieniem jego opowiadań i relacji będą archiwalne zdjęcia z czasów powstania wyświetlane w autobusie.

Dodatkowo, uczestnicy trasy będą mieli okazję spotkać się z jednym z Powstańców – Panem Jakubem Nowakowskim ps. Tomek, żołnierzem Batalionu „Zośka” i Zgrupowania „Żniwiarz” w czasie walk Powstania Warszawskiego. Podczas spotkania będzie można usłyszeć od Pana Jakuba powstańcze historie oraz jego wspomnienia z tamtych wydarzeń. Patronem Honorowym tegorocznej trasy Szlakiem Powstania Warszawskiego jest Ministerstwo Aktywów Państwowych.

W KGHM obok realizacji istotnych celów biznesowych, czujemy odpowiedzialność za wspieranie polskiej tradycji i historii. Angażujemy się w obchody ogólnopolskich uroczystości oraz regionalnych wydarzeń związanych z dziejami Zagłębia Miedziowego.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content