Bezpłatne badanie predyspozycji muzycznych dzieci i młodzieży

fot. Radio Rodzina

Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie światem instrumentów muzycznych lub chcesz wzbudzić w nim zainteresowanie muzyką? Zacznij od sprawdzenia jego predyspozycji, ułatwi to decyzję, a być może rozbudzi w nim zainteresowanie tą gałęzią sztuki. Najbliższa okazja by zrobić to bez dodatkowych kosztów, już wkrótce.

Często dzieci dają nam sygnały, że są mniej lub bardziej uzdolnione muzycznie. O ile początkowo może to być dość męczące (w szczególności, gdy kilka razy z rzędu musimy słuchać koncertu na 5 garnków i pokrywek), o tyle może stanowić wstęp do niezwykłej przygody z dźwiękiem. 

By ułatwić sobie i naszej pociesze wkroczenie do świata muzyki, warto sprawdzić za pomocą odpowiednich ćwiczeń kierunek, w jakim powinniśmy podążać. Część dzieci i młodzieży może okazać się nowymi wirtuozami danego instrumentu, a część, przyszłymi wokalistami lub gwiazdami opery.

Szkoła muzyczna TONY Podstawy dźwięków już od 1 sierpnia rusza z cyklem bezpłatnych badań predyspozycji muzycznych dzieci i młodzieży. Czas trwania projektu to 2 miesiące.

O swoich początkach z muzyką opowiedział nam Grzegorz “Gefor” Staniek — współwłaściciel szkoły muzycznej TONY, edukator, muzyk multiinstrumentalista, producent muzyczny i realizator dźwięku.

Sama historia szkoły i jej działalność jest owocem prawdziwej pasji założycieli.

Czy jest coś, na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, by nie zaprzepaścić szansy na rozwój uzdolnień naszego dziecka? 

Istotną kwestią jest też wiek, w jakim dziecko może zacząć naukę gry na instrumentach lub śpiewu. Jak się okazuje, granica ta jest dość płynna, a wszystko zależy od indywidualnych cech pociechy.

Choć samo określenie „badanie predyspozycji” może brzmieć dość groźnie, okazuje się, że sama konsultacja zajmuje jedynie około 30 minut i przypomina bardziej zabawę z dźwiękami, niż badanie laboratoryjne. Choć diagnoza może być równie ważna! Sam proces składa się z dwóch etapów.

Pierwszy z nich jest bardziej teoretyczny, a jest nim ankieta, którą wypełniają rodzice lub opiekunowie dziecka.

Drugą częścią, jest spotkanie i badanie w formie zabawy i obserwacji. Zapewnia to maksymalny komfort potencjalnego adepta sztuki muzycznej.

Co warte zauważenia, badanie jest bezpłatne, dlatego tym bardziej warto skorzystać z nadarzającej się okazji. Dodatkowo jak informuje Grzegorz Staniek, już wkrótce podobna możliwość czeka dorosłych.

Zapis na bezpłatną konsultację jest możliwy przez dedykowany formularz, dostępny pod linkiem: https://tony.com.pl/kontakt_dzieci .

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content