Polregio: problemy z połączeniami na Dolnym Śląsku niebawem mają się skończyć

fot. Radio Rodzina

Po raz kolejny w ciągu kilku miesięcy odwołano szereg połączeń Polregio z Wrocławia oraz do Wrocławia. Są to efekty kłopotów z dostępnością taboru. Szczegóły wyjaśnił nam Andrzej Piech z Dolnośląskiego Zakładu Polregio we Wrocławiu

Awarie wyłączają pociągi z ruchu

Jak wytłumaczył nam przedstawiciel przewoźnika, odwołane pociągi to rezultat problemów technicznych, z jakimi się boryka. Wzmagają się one zwłaszcza w obecnym okresie szczególnie wysokich temperatur. Niebawem problem ma być jednak doraźnie rozwiązany.

Polregio będzie wymieniać cały tabor

Duża część taboru Polregio to pojazdy kilkudziesięcioletnie, w tym zwłaszcza dobrze znane kilku pokoleniom pasażerów zespoły EN57. Mimo gruntownych modernizacji obejmujących wszystkie kluczowe elementy, nie gwarantują one pełnej niezawodności. Polregio planuje inwestycje w nowy tabor, to jednak wymaga co najmniej kilku lat.

W niektórych przypadkach przewoźnik organizuje komunikację zastępczą. To działanie podejmowane jest jednak na ograniczoną skalę. Po pierwsze nie zawsze uda się dojechać autobusem do celu szybciej niż dociera kolejne połączenie kolejowe. Po drugie w sezonie wakacyjnym również tabor autobusowy jest dostępny w ograniczonej ilości i przewoźnicy nie są w stanie sprostać potrzebom kolei.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content