Wakacyjna oferta Trzebnicy dla Dolnoślązaków i nie tylko

fot. RR

Planujecie wyjazd do uzdrowiska i pierwsze miejsca tego typu, jakie przychodzą Wam do głowy to górskie kurorty wypoczynkowe? Dzięki Trzebnicy już wkrótce może się to zmienić! Co ma nam do zaoferowania w okresie wakacji? O tym w poniższym materiale.

Część mieszkańców naszego województwa może nie pamiętać lub nie wiedzieć tego, że Trzebnica już ponad sto lat temu, była popularną miejscowością uzdrowiskową. Dzięki dostępności wód leczniczych, warunkom środowiska, wysokiej jakości powietrza (co nie jest obecnie zbyt częste w przypadku polskich miejscowości), władze miasta dążą do objęcia tego miejsca ochroną uzdrowiskową.

O Trzebnicy jako uzdrowisku mówi burmistrz — Pan Marek Długozima.

Oprócz wspomnianych walorów, miasto i okolice oferują szeroki wybór możliwości, które mogą pomóc nam w zaplanowaniu najbliższego czasu wolnego, w tym urlopu.

Zapytaliśmy burmistrza o ofertę skierowaną do najmłodszych, którzy obecnie mogą cieszyć się aż dwoma miesiącami beztroski. 

Zgodnie ze słowami burmistrza, przygotowana została inicjatywa „Wakacje z dinozaurami”. W trakcie aktywności z nią związanych podopieczni będą mogli poznać historię dinozaurów, powstania wszechświata i nie tylko. 

Dla tych ciut starszych i dorosłych, dobrym pomysłem będzie wypróbowanie seansów oferowanych przez kino plenerowe. Co więcej, by ułatwić codzienność rodzicom, których pociechy mają przerwę od nauki, Trzebnica ma do zaproponowania sporą ofertę półkolonii i innych zajęć dodatkowych.

Nie możemy zapominać też o starszych dzieciach i dorosłych, a także osobach przyjezdnych. By zrelaksować się i zadbać o ciało oraz umysł, można skorzystać z Parku Wodnego lub hal sportowych, a także tras spacerowych. Dla pokrzepienia duszy, warto zobaczyć bazylikę i sanktuarium św. Jadwigi.

Prawdopodobnie jednym z najlepszych źródeł informacji o możliwościach rekreacji i miejsc wartych odwiedzenia, są sami mieszkańcy tej miejscowości.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content