Polecieli na misje w Gambii

fot. Radio Rodzina

Sześć młodych osób z wolontariatu misyjnego przy Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, razem ze swoim opiekunem i dyrektorem ks. Jerzym Babiakiem, wyjechało na misje do Gambii. W Afryce spędzą blisko miesiąc.

To już 16. projekt misyjny „Młodzi światu” poprowadzony przez dyrektora salezjańskiej szkoły. Niezmiennie od wielu lat wyjazd odbywa się z młodymi dla młodych. – mówi ks. Jerzy Babiak.

Podróż trwała 20 godzin. Grupa dotarła do placówki w Kunkujang Mariama w Gambii, najmniejszym państwie Afryki. Tutaj wolontariusze opiekują się dziećmi w salezjańskiej placówce Don Bosco – mówi jedna z uczennic.

Grupa z Wrocławia przywiozła z Polski prezenty (m.in. kielich, świece, lichtarze liturgiczne oraz ornaty), a na miejscu spotkała ich duża życzliwość. Jakie były pierwsze wrażenia?

Celem misji z Wrocławia jest prowadzenie Holiday Camp dla dzieci i młodzieży oraz budowa stołówki w Salezjańskiej Szkole Podstawowej. Projekt zakończy się 9 sierpnia.

Uczestnicy misji prowadzą dziennik. Ich relacje można przeczytać tutaj: http://misje.salez-wroc.pl/dziennik-gambia-2022/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content