Letnie Kino Opery Wrocławskiej

fot. Radio Rodzina

Już w najbliższą sobotę 23 lipca rusza Letnie Kino Opery Wrocławskiej! W atmosferze pikniku przy Świdnickiej 35 od strony fosy, wrocławianie i goście naszego miasta będę mogli oglądać najlepsze spektakle naszej opery w ramach projektu „op.era4u – Chodź do opery!”.

O godzinie 20:30 zostanie uruchomiony specjalny ekran o wymiarach 8 metrów na 5 metrów, a o godz. 20:50 Halina Ołdakowska dyrektor Opery Wrocławskiej otworzy pierwsze Letnie Kino Opery Wrocławskiej. Następnie widzowie będą mogli obejrzeć „Toskę” Giacomo Pucciniego w doborowej obsadzie Floria Tosca – Lianna Haroutounian, Mario Cavaradossi – Giorgi Sturua, Baron Scarpia – Ambrogio Maestri. Po tym spektaklu, który miał premierę w sierpniu ubiegłego roku krytycy pisali, że czekają na kolejne premiery w Covent Garden przy Świdnickiej, a tygodnik „Newsweek Polska” zaliczył „Toskę” w reż. Michaela Gielety do najlepszych spektakli roku 2021.

Następnego dnia, w niedzielę Opera Wrocławska zaprasza na wyśmienitą „Cyganerię” Giacomo Pucciniego, której transmisję online w czasie lockdownu obejrzało 40 tys. osób na całym świecie. W poniedziałek (25.07.) obejrzymy koncert noworoczny, a w nim fragmenty „Traviatty”, „Cyganerii” i „Napoju miłosnego”. We wtorek (26.07.) usłyszymy „Nabucco” Giuseppe Verdiego, w środę (27.07.) koncert „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, w czwartek (28.07.) ponownie „Toskę”, w piątek (29.07.) „Opowieści Hofmanna” Jaquesa Offenbacha, w następną sobotę (30.07.) wyświetlimy balet „Giselle” Adolphe Adama i w niedzielę (31.07.) „Nabucco” Giuseppe Verdiego.

Do dyspozycji widzów, którzy przyjdą nad fosę będą leżaki i stoły pod parasolami, ale zachęcamy też do zabrania koców lub własnych leżaków. 

Strefa gastronomiczna, w której będzie można kupić zimne, ciepłe napoje oraz dania kuchni polskiej i europejskiej, będzie otwarta codziennie do końca wakacji od godziny 11:00 do około 23:00. 

Kino będzie uruchamiane po zmierzchu około godz. 21. W przypadku złych warunków pogodowych – filmy nie będą wyświetlane. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content