W Nowej Rudzie debatowali o ochronie środowiska i tożsamości

fot. Radio Rodzina

Na Dolnym Śląsku trwa ósma edycja „Festiwalu Góry Literatury” organizowanego przez Fundację im. Olgi Tokarczuk. Spotkania z autorami są przyczynkiem do rozmów o kondycji człowieka i wyzwań współczesnego świata.

Festiwal rozpoczął się 13 lipca i potrwa do najbliższego czwartku. Wydarzenia organizowane są głównie w Nowej Rudzie i Świdnicy. Partnerem debat jest Komisja Europejska.

-Uczestnicy biorący udział w dyskusjach zadają trudne pytania – mówi Jacek Wasik, przewodniczący Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Pytano o to, jak przekształcanie naturalnego krajobrazu wpływa na tożsamość mieszkańców. Za przykład podano Bogatynię, gdzie zespół prof. Katarzyny Majbrody z Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi badania terenowe.

Dr Hanna Schudy zajmująca się ochroną środowiska tłumaczy, dlaczego jej zdaniem Polska potrzebuje reformy systemu edukacji.

Dla przyszłych pokoleń

-Katastrofa klimatyczna uderza wieloobszarowo – dodaje dziennikarka. Na co trzeba uczulać młodsze pokolenia?

Nowa perspektywa finansowa UE na lata 2021-2027 kładzie nacisk na ochronę środowiska i zieloną transformację. Jak mówi Jacek Wasik, bardzo dużo będzie zależeć od rządów i samorządów.

Więcej już w czwartek 21 lipca po godz. 14:00 w audycji „Bliżej Europy”. Zapraszamy na relację z festiwalu w Nowej Rudzie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content