Fundacja WeźPomóż potrzebuje pomocy w transporcie darów na Ukrainę

fot. Radio Rodzina

Aktywiści przy wsparciu firm i innych pomiotów zgromadzili wiele ton artykułów przeznaczonych do przekazania w ramach pomocy humanitarnej na Ukrainę. Mają jednak problem z ich dostarczeniem. Nasz reporter przyjrzał się sprawie na miejscu.

900 palet różnego rodzaju wsparcia materialnego

Magazyn znajdujący się przy ulicy Poznańskiej, na terenie dawniej użytkowanym przez wojsko, pęka w szwach, a część zgromadzonych zasobów jest ustawiona na zewnątrz. To w ogromnej mierze wyroby higieniczne. Niezwykle potrzebne w warunkach ruchu dużej liczby uchodźców czy zniszczeń w infrastrukturze. Jak pokazuje nam Jan Piontek, prezes fundacji WeźPomóż, mamy tu zarówno nasączone chusteczki, jak i silne środki dezynfekcyjne, a także wiele innych artykułów.

Zgromadzone dary trzeba rozwieźć po Ukrainie

Transporty takie muszą odbywać się w zorganizowany sposób z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, za co odpowiada już strona ukraińska. Trzeba je tylko wysłać, do czego konieczne będą większe samochody ciężarowe.

Z fundacją WeźPomóż można skontaktować się przez stronę wezpomoz.pl bądź telefonicznie pod numerem 508 101 016.

Pomoc udzielana jest każdemu

Fundacja WeźPomóż zareagowała na wyzwania związane z wojną na Ukrainie, a więc potrzeby na miejscu oraz napływ uchodźców. Dotychczasowe priorytety jej działania nie ulegają jednak zmianom. Jak wyjaśnił nam Jan Piontek, pomoc udzielana jest każdemu, bez sztywnych wytycznych. Do naczelnych zadań Fundacji należą starania o prawidłowe gospodarowanie żywnością i wsparcie potrzebujących w tym zakresie.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content