Wrocławska policja: kradzieże rowerów nasilają się w wakacyjnych miesiącach

Tracimy jednoślady zarówno przez własną lekkomyślność, jak i na skutek determinacji złodziei, którzy wiedzą czego i gdzie szukać. M.in. o tym jak je chronić opowiedział nam podkom. Wojciech Jabłoński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Każde zabezpieczenie można pokonać, ale warto w nie inwestować

Jak wyjaśnił nam podkom. Jabłoński, na nasilenie procederu kradzieży rowerów wpływała dobra pogoda, ale także pandemia, wobec której stawały się one chętnie wykorzystywanym środkiem lokomocji. W ciągu ostatnich lat ilość takich zdarzeń nie wzrasta jednak gwałtownie. Niemniej zagrożenie to istnieje i rowery giną nie tylko ze stojaków, ale i z klatek schodowych, pomieszczeń piwnicznych czy innych zamkniętych przestrzeni.
Warto inwestować w dobre zabezpieczenia mechaniczne, zabierające złodziejom jak najwięcej czasu. Ponadto na terenie powiatu wrocławskiego od kilkunastu lat prowadzony jest program Twój Rower-Twoja Własność, w ramach którego jednoślady są w specjalny sposób znakowane, a policjanci dysponują urządzeniami pozwalającymi na ich identyfikację.

Upewnij się, że kupujesz rower od uczciwego sprzedawcy!

Warunkiem skorzystania z tego programu jest udokumentowanie własności roweru. Jak jednak zwraca uwagę rzecznik wrocławskiej Policji, jest więcej powodów, dla których warto sporządzić umowę kupna-sprzedaży, jeśli nabywamy rower używany.

Policja stale obserwuje miasto i zwłaszcza nocą kontroluje pochodzenie znajdujących się na ulicach rowerów. Prosi jednak także mieszkańców o to, by zawsze zwracali uwagę na dziwnie zachowujące się osoby i informowali ją o podejrzeniu kradzieży, choćby miało się ono nie potwierdzić.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

MK

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content