Dobiegł końca remont największego węzła tramwajowego przy pl. Jana Pawła II

fot. Radio Rodzina

Remont największego węzła tramwajowego przy pl. Jana Pawła II dobiegł końca. Wyremontowano wszystkie rozjazdy i zwrotnice, a przy okazji teren pomiędzy torowiskami. Inwestycja jest elementem TORYwolucji, która od kilku lat rozgrywa się we Wrocławiu.

To jeden z największych węzłów tramwajowych we Wrocławiu, choć nie jest istotny tylko i wyłącznie ze względu na tramwaje. Przez plac przebiegają trasy 22 linii tramwajowych i autobusowych, ale także bardzo gęsty jest ruch kołowy, dlatego musieliśmy podzielić to zadanie na 5 etapów, tak aby zachować przejezdność tego skrzyżowania – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wyremontowaliśmy wszystkie rozjazdy i zwrotnice, a przy okazji teren pomiędzy torowiskami, co pozwoli lepiej pokonywać ten plac tym którzy korzystają z komunikacji miejskiej jak i tym którzy korzystają z samochodów osobowych. Co ważne, dzięki etapowaniu tego zadania, mogliśmy uniknąć wielkich objazdów i utrudnień dla mieszkańców – mówi Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK.

Koszt inwestycji wyniósł 8 mln złotych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content