Znamy szczegóły Europejskiej Nocy Literatury 2022. Kuratorem Michał Rusinek

Fot. organizator / ENL 2022

Poznaliśmy program 11. edycji Europejskiej Nocy Literatury. Impreza co roku przyciąga do Wrocławia tysiące słuchaczy i miłośników literatury. Najbliższa odsłona już 20 sierpnia na Przedmieściu Świdnickim. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „TEMAT RZEKA”.

Rzeka jako topos, konkretne miejsca i metafora. Refleksja nad naturą i siłą żywiołu. Taki był klucz wyboru literatury, która będzie czytana we Wrocławiu już w sierpniu. – mówi kurator wydarzenia, Michał Rusinek.

Na liście lektur znalazły się m.in. „Kroniki beskidzkie i światowe” Andrzeja Stasiuka, opowiadania Zadie Smith z tomu „Grand Union”, amerykańska literatura grozy Edgara Allana Poe czy teksty ze zbioru „Formikarium” Kornela Filipowicza (prywatnie – wieloletniej miłości Wisławy Szymborskiej).

Kurs na Przedmieście Świdnickie

Jak tłumaczy Romana Pomianowska z Wrocławskiego Instytutu Kultury, wydarzenie nawiązuje do tradycji czytań literackich, które odbywają się w Europie od wielu lat.

Aktorów i aktorki czytających teksty literackie spotkamy m.in. na placu Kościuszki, w Dawnej Drukarni Naukowej PWN przy ul. Lelewela, w Pałacyku czy na Dworcu Świebodzkim i Dworcu Głównym.

Jakie historie skrywa Przedmieście Świdnickie? Dlaczego powstawały tu piękne wille, a następnie koncerny przemysłu? – wyjaśnia Kuba Żary z Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Europejska Noc Literatury już w sobotę 20 sierpnia. Tego dnia podróżujący komunikacją publiczną we Wrocławiu nie będą musieli kupować biletu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie nocliteratury.pl.

Fot. Europejska Noc Literatury

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content