TriQube – nowy inkubator przedsiębiorczości

mat. prasowe

Nowoczesna przestrzeń dedykowana startupom, czyli początkującym przedsiębiorcom, zapewniająca wsparcie w zakresie specjalistycznego sprzętu i możliwości rozwoju pod skrzydłami większej organizacji – tym jest inkubator przedsiębiorczości. We Wrocławiu wmurowano kamień węgielny pod nowe miejsce tego typu na mapie Dolnego Śląska.

fot. Radio Rodzina

– Dolny Śląsk to region nowoczesny i innowacyjny, dlatego zależy nam aby wspierać najprężniej rozwijające się branże, które będą stanowić o sile naszej gospodarki w nadchodzących latach. Branże energetyczna, informatyczna i elektroniczna, do których kierujemy tą inwestycję, to jednocześnie dolnośląskie inteligentne specjalizacje – czyli obszary, na których chcemy oprzeć nasz rozwój – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Zgodnie ze słowami marszałka, w związku z energią i pomysłami, którymi emanują mieszkańcy naszego regionu, powstała idea budowy miejsca pozwalającego działać i wykorzystywać pełnię możliwości sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstwa bez strachu o zaplecze technologiczne.

Podmioty, które wybiorą ofertę triQube zyskają dostęp do infrastruktury biznesowej, przestrzeni coworkingowej, a także sal konferencyjnych (w tym takiej, która pomieści aż 200 osób). Wykorzystanie nowoczesnej techniki pozwali na korzystanie z możliwości, jakie oferują telepokoje oraz kameralne business roomy do prowadzenia spotkań w formacie B2B.

Co szczególnie warte zauważenia, powstający inkubator to jedyne tego typu miejsce, które będzie mogło zaoferować profesjonalny sprzęt do fotogrametrii, czyli technologii umożliwiającej mapowanie obiektów 3D. Dodatkowo użytkownikom inkubatora zostanie udostępniona technologia druku 3D, laboratoria robotyki i automatyki oraz technologii ICT.

Całość przedsięwzięcia została zaprojektowana w oparciu wysokiej jakości materiały wykorzystane do prac związanych z wykończeniem powstającego budynku, a także przestrzeni roboczej dla przyszłych współpracowników.

Samo logo inkubatora ma podkreślać wspieranie Dolnoślązaków w ich drodze do świata wielkiego biznesu — co bardziej szczegółowo wyjaśnił Michał Rado, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Inwestycja pochłonie prawie 60 milionów złotych, z czego ponad 40 milionów pochodzi z dofinansowania przekazanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Projekt budynku to dzieło Q2Studio Sp. z o. o. Sp. K., a wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. i Magnitudo Sp. z o.o.

inf. T. Król

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content