Centrum Historii Zajezdnia pokaże film o zbrodniach na Ukrainie

Fot. mat. pras.

W piątek 15 lipca o godz. 18:00 w Centrum Historii Zajezdnia zostanie pokazany film „Bucza 22. Kto zabija ukraińskie rodziny”. To film śledczy zespołu Suspilny (kanał telewizyjny „UA: Pierwszy”), który opowiada o zbrodniach wojennych popełnionych w okupowanej Buczy przez wojska rosyjskie.

Matvij Chikmaryov był najlepszym uczniem w klasie, a jego młodszy brat Klim marzył o zostaniu piłkarzem. Rodzice chłopców – Margatita i Ołeksandr – przyzwyczaili się do życia w malowniczej Buczy w rejonie Kijowa, skąd uciekli przed „rosyjskim pokojem” w Donbasie. Jednak wojna ponownie ogarnęła rodzinę.

5 marca 2022 r., w dniu, w którym Bucza znalazła się pod pełną kontrolą wojsk rosyjskich, Ołeksandr i Margarita Czikmarowowie postanowili uciec z miasta. Ich samochód i samochód sąsiadów zostały ostrzelane bez ostrzeżenia. Zmarły dzieci – Matvij i Klim – oraz ich matka Margarita. Ołeksandr ledwo uratował się, został bez nogi.

Dziennikarzom udało się zdobyć dowody na obecność na miejscu zbrodni określonej jednostki wojsk rosyjskich. Film opowiada o poszukiwaniach i identyfikacji rosyjskiego personelu wojskowego, wozach desantowych i nieudanych próbach okupacji ukrywania zbrodni wojennych.

Film „Bucza 22” pokazuje tylko część okropności, które Rosja sprowadziła na Ukrainę i udowadnia, że ​​bezkarne zbrodnie wojenne prowadzą do nowych, jeszcze bardziej brutalnych.

Język filmu: ukraiński z polskimi napisami.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content