Studencie! Gdzie zamieszkasz we Wrocławiu?

Rozpoczęła się rekrutacja na studia wyższe. Studenci przyjeżdżający do Wrocławia z innych miejscowości powinni zatroszczyć się dodatkowo o odpowiednie zakwaterowanie.

Przy ulicy Sienkiewicza otwarto właśnie nowy prywatny dom studencki Basecamp. Koncept akademiku przedstawia Tatsiana Andrushka, przedstawicielka kampusu.

Basecamp w swoje progi zaprasza nie tylko studentów, ale również młodych ludzi rozpoczynających pierwszą pracę oraz obcokrajowców.

W związku z tym, że dom dopiero się otwiera, na pierwszych stu studentów czeka specjalna promocja.

Oprócz Basecamp we Wrocławiu działa także wiele innych akademików. Uniwersytet Wrocławski oferuje zakwaterowanie w jednym z pięciu domów studenckich, w których ceny wahają się od 585 do 1251 zł miesięcznie. Z kolei studenci Politechniki Wrocławskiej mogą zamieszkać w jednych z dziesięciu akademików, które znajdują się m.in. na Biskupinie. Ceny mieszczą się w granicach od 500 do 1450 zł miesięcznie.

Inne uniwersytety działające we Wrocławiu również posiadają zwykle po kilka swoich domów. Studenci mogą zamieszkać także w akademiku prywatnym lub na stancji.

Czas na znalezienie odpowiedniego zakwaterowania mają do początku października, kiedy to rozpocznie się nowy rok akademicki.

inf. Z.D.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content