Zostań Mistrzem Świata w brydżu!

fot. Radio Rodzina

Wrocław na kilka tygodni stanie się światową stolicą brydża. W dniach 19 sierpnia – 3 września w Hali Stulecia odbędą się Mistrzostwa Świata, na które przyjedzie wielu znakomitych brydżystów z całego świata.

Międzynarodowe rozgrywki brydżowe powoli wracają po pandemii, a reprezentanci Polski odnoszą w nich ogromne sukcesy.  Stan polskiego brydża przedstawia Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego.

Nadchodzące mistrzostwa odbędą się w czterech dyscyplinach: open, kobiety, seniorzy i miksty. Każda z tych kategorii rozpocznie się od eliminacji, a najlepsi zmierzą się później w walce o medale. Zawody mają charakter otwarty, więc udział w nich może wziąć właściwie każdy. Warto jednak, oprócz znajomości zasad, mieć kilka innych umiejętności. Dla kogo szczególnie są te mistrzostwa, podpowiada Marek Michałowski.

World Bridge Series 2022 to nie pierwsza międzynarodowa impreza brydżowa we Wrocławiu. Miasto było już gospodarzem rozgrywek o podobnej randze w 2016 roku. O wadze organizacji zawodów w stolicy Dolnego Śląska mówi Piotr Mazur, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Brydż sportowy to dość skomplikowana dyscyplina, jednak zyskuje coraz większe grono fanów. Gra ta rozwija m.in. umiejętności analityczne i logiczne myślenie. Brydżyści rzadziej cierpią także na chorobę Alzheimera. Wytłumaczenie wszystkich zasad mogłoby zająć nawet kilka godzin, a w największym skrócie przedstawia je Sophia Bałdysz, reprezentantka Polski i dwukrotna drużynowa mistrzyni Europy kobiet.

W sporcie oprócz znajomości zasad niezwykle ważne są także treningi. Sophia Bałdysz mówi, jak przygotowuje się do zawodów.

Dwukrotna mistrzyni Europy zdradziła także, czego oczekuje od nadchodzących mistrzostw.

Internetowa rejestracja na turniej już się rozpoczęła i potrwa do pierwszego dnia zawodów, czyli do 19 sierpnia.

inf. Z.D.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content