Niepełnosprawność ze sprawnością „łączą góry”

„Łączą nas góry” w wakacje to idealny program zwłaszcza na wakacje, w ramach którego odbywają się górskie wyprawy po Sudetach. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że biorą w nich udział osoby z niepełnosprawnościami wraz z osobami zdrowymi.

Fundacja Ładne Historie udowadnia, że aktywny wypoczynek w górach dla osób z dysfunkcją ruchu jest możliwy. W tym roku, dzięki współpracy z jednym z partnerów projektu, marką Merrell, zorganizuje kolejne wycieczki dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Plus to najlepsza forma rehabilitacji i rekreacji.

Jak więc mogą wyglądać organizowane przez Fundację wakacje? Plan na najbliższe dwa miesiące przybliża prezeska Ładnych Historii, Maria Zięba.

Akcję „Łączą nas góry” wspierać można przez cały rok poprzez stronę internetową https://ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas/

Wyprawy są jednodniowe i trzeba samemu dojechać. Oczywiście jeżeli ktoś nie jest w stanie, zostaje zorganizowany transport. Chodzi tu jednak także o pewną samodzielność – jeśli już raz się uda, to potem te wyjazdy będą mogły być łatwiej powtarzane.

Organizacja to jedno, ale najważniejszy jest klimat tych wyjazdów, nowe miłości i przyjaźnie.

Szczegóły projektu można sprawdzić na www.ladnehistorie.pl/lacza-nas-gory oraz w mediach społecznościowych „Łączą nas góry”: https://www.facebook.com/ladnehistoriehttps://instagram.com/laczanasgory.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content