System e-TOLL na wakacje

Fot. www.gov.pl

Wybieracie się samochodem na wakacje? Jeżeli ruszacie z Wrocławia autostradą A4 w stronę Krakowa i Przemyśla koniecznie pamiętajcie o jednej rzeczy!

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o obowiązujących od niedawna nowych zasadach opłat za autostrady. Na płatnym odcinkach autostrady A4 Wrocław – Sośnica i na odcinku autostrady A2 Konin – Stryków obowiązuje jedynie system e-TOLL. Zmiany obowiązują od grudnia 2021 roku.

Anita Wielanek, rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej powiedziała, że jest kilka sposobów na opłatę za przejazd. Dostępne są 2 formy dystrybucji e-biletu autostradowego – elektronicznie lub w formie stacjonarnej. W przypadku obu metod wymagane jest podanie minimalnego zakresu danych potrzebnych tylko do naliczenia opłaty za przejazd autostradą: numeru rejestracyjnego pojazdu, daty i godziny rozpoczęcia przejazdu autostradą.

E-bilet autostradowy jest dystrybuowany w aplikacji e-TOLL PL BILET przygotowanej przez Krajową Administrację Skarbową i Ministerstwo Finansów. Bilety można też kupić na stacjach Orlen oraz LOTOS.
Opłatę można też uiścić po korzystaniu z płatnych odcinków. Anita Wielanek podkreśla, że warto to zrobić, ze względu na kary, które grożą za jazdę bez opłaty. Jazda bez ważnego biletu może się skończyć mandatem do wysokości 500 złotych.

Bilety na przejazd płatnymi odcinkami autostrad A2 i A4 można kupić z 60 – dniowym wyprzedzeniem. System e-TOLL nie obowiązuje na koncesjonowanych odcinkach obu autostrad.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content