Regionalny Dzień Leśnika 2022

fot. Radio Rodzina

1 lipca w Zamku Topacz miały miejsce uroczystości związane z obchodami Regionalnego Dnia Leśnika 2022 połączonego z IX Dolnośląską Pielgrzymką Leśników.

Mszy św. przewodniczył o. bp Jacek Kiciński. -Kontynuowanie dzieła stworzenia to doglądanie pielęgnowanie i czuwanie nad tym co stworzył Bóg – mówił w homilii o bp Kiciński.

Przyroda jest wielkim darem Boga. Lasy to szczególne miejsce. Jako ludzie jesteśmy powołani do tego żeby żyć w harmoni ze stworzonym światem – dodał o bp Ķiciński.

Jaki obraz zostawimy następnym pokoleniom? Psalm 32 przychodzi nam z pomocą – dodał bp Jacek.

To czas na odetchnięcie od trudów pracy, ciężkiej pracy -mówi Tadeusz Łozowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. 

Rola leśników ma trzy wymiary – dodaje Tadeusz Łozowski.

Prosimy o roztropność w trakcie korzystania z uroków przyrody – dodaje dyrektor.

Zapytaliśmy leśników czego życzyć im z okazji ich święta, dlaczego ich praca jest tak istotna, a lasy są tak dla nas ważne?

Dzień Leśnika to święto ludzi, którzy dbają o zrównoważone gospodarowanie obszarami leśnymi w Polsce. Tego dnia warto pomyśleć o znaczeniu lasów nie tylko dla dzikiej przyrody ale też dla człowieka.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu (RDLP) zarządza terenami leśnymi o powierzchni blisko 542 tys. ha. Ogółem lesistość RDLP we Wrocławiu wynosi blisko 29%. Lesistość w regionie waha się natomiast od 9% w Nadleśnictwie Henryków, aż do 86% w Nadleśnictwie Ruszów.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content