Na Nadodrzu powstanie mozaika. Stworzą ją mieszkańcy i MiserArt

fot. Radio Rodzina

W ramach projektu „Oficyna inspiracji – przysiądź się” artyści i streetworkerzy z MiserArt przy ul. Cybulskiego 35a zapraszają na wspólne tworzenie sztuki, która zostanie zainstalowana na ścianie budynku. Warsztaty potrwają 6-8 lipca. Finał wydarzeń przewidziano na sobotę 9 lipca.

-Zależy nam na tym, żeby zintegrować lokalną społeczność – mówi Wojciech Skibicki, kierownik ds. artystycznych strefy MiserArt.

Do wykonania mozaiki posłużą materiały wtórnego użytku. Praca powstanie w podwórku przy ul. Cybulskiego 35a. Nad przebiegiem będzie czuwać polsko-białoruska artystka Alena Hrybianczuk, która przyjeżdża do Wrocławia z Lublina.

Na co dzień działacze strefy MiserArt pomagają osobom wykluczonym wychodzić z kryzysu. Taką funkcję pełnią warsztaty techniczne i kreatywne działania realizowane w oficynie. – dodaje Wojciech Skibicki.

9 lipca przygotowano także warsztaty herbaciane, pieczenie podpłomyków oraz wieczorny koncert. Wstęp wolny a więcej informacji na stronie wydarzenia.

Sztuka na Nadodrzu to forma włączania mieszkańców w proces integracji. Przed paroma laty powstał artystyczny mural przy ul. Roosvelta. Za tydzień będzie to mozaika przy u. Cybulskiego.

Na rozmowę na antenie zapraszamy w poniedziałek 4 lipca po godz. 16:10.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content