Fala upałów. Pamiętajmy o nawadnianiu organizmu

pixabay.com

Tropikalne powietrze zawitało do Polski. Termometry w regionie wskazują ponad 38 stopni. Lekarze alarmują, by w szczytowych godzinach 10 – 16  unikać wychodzenia na słońce i pić dużo wody.

Dr Maciej Sokołowski. radzi, żeby w okresie wysokich temperatur mieć pod ręką wodę, ubierać się w przewiewną odzież i jeść przede wszystkim warzywa i produkty mleczne.

Lekarz przestrzega jednak przed zbyt mocną klimatyzacją. Różnica temperatur pomiędzy wnętrzem a powietrzem na zewnątrz powinna wynosić 6-7 stopni. Upały mogą być niebezpieczne dla wszystkich. Zwracajmy jednak szczególną uwagę na dzieci i seniorów.

Zmęczenie, trudności z koncentracją, problemy z widzeniem – wszyscy znamy konsekwencje upałów. Ich skutków nie powinniśmy lekceważyć. Upały są groźne dla naszego organizmu, ponieważ w ich wyniku ubywa większą ilość wody niż normalnie. Tracimy dużą ilość soli mineralnych, a te są dla organizmu ważne. W okresie upałów pamiętajmy również o zapewnieniu ciągłego dostępu do wody naszym zwierzakom.

Weekend zapowiada się także bardzo gorący. Zmiana pogody na chłodniejszą na Dolnym Śląsku ma nastąpić dopiero na początku lipca.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content