Fala upałów. Pamiętajmy o nawadnianiu organizmu

pixabay.com

Tropikalne powietrze zawitało do Polski. Termometry w regionie wskazują ponad 38 stopni. Lekarze alarmują, by w szczytowych godzinach 10 – 16  unikać wychodzenia na słońce i pić dużo wody.

Dr Maciej Sokołowski. radzi, żeby w okresie wysokich temperatur mieć pod ręką wodę, ubierać się w przewiewną odzież i jeść przede wszystkim warzywa i produkty mleczne.

Lekarz przestrzega jednak przed zbyt mocną klimatyzacją. Różnica temperatur pomiędzy wnętrzem a powietrzem na zewnątrz powinna wynosić 6-7 stopni. Upały mogą być niebezpieczne dla wszystkich. Zwracajmy jednak szczególną uwagę na dzieci i seniorów.

Zmęczenie, trudności z koncentracją, problemy z widzeniem – wszyscy znamy konsekwencje upałów. Ich skutków nie powinniśmy lekceważyć. Upały są groźne dla naszego organizmu, ponieważ w ich wyniku ubywa większą ilość wody niż normalnie. Tracimy dużą ilość soli mineralnych, a te są dla organizmu ważne. W okresie upałów pamiętajmy również o zapewnieniu ciągłego dostępu do wody naszym zwierzakom.

Weekend zapowiada się także bardzo gorący. Zmiana pogody na chłodniejszą na Dolnym Śląsku ma nastąpić dopiero na początku lipca.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content