Pielgrzymi gotowi, by pojechać na rolkach na Jasną Górę!

Fot. Ks. Jerzy Babiak / Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska

Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska wyrusza z Wrocławia po raz szósty. Rozpocznie się 2 lipca w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Prusa, aby po czterech dniach dotrzeć na Jasną Górę. Tradycyjnie miejscami noclegów będą Bierutów, Kluczbork oraz Kamyk. Wezmą w niej udział pielgrzymi z Górnego Śląska, Warszawy, Rzeszowa, Poznania, a nawet z Niemiec.

O tym, jak będzie wyglądać tegoroczna 6. Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska, mówi ks. Jerzy Babiak z Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu, organizator wydarzenia.

Piotr Matusewicz uczestniczył w Rolkowej Pielgrzymce już cztery razy. Mówi nam, jak należy się do niej przygotować.

W wydarzeniu uczestniczy w tym roku ponad 40 osób. Temat pielgrzymki brzmi „Pokój zamiast wojny” i odnosi się do aktualnych wydarzeń w Ukrainie – tłumaczy kapłan.

Msza Święta w intencji pielgrzymki 2 lipca o godz. 7:00 w parafii pw. św. Michała Archanioła. Po niej rolkarze wyruszą w drogę. Do celu dotrą 6 lipca.

Pielgrzymce będzie towarzyszyć akcja pomocowa tzw. „Kilometry miłości”, podczas której rolkarze zapłacą za przejechany kilometr dowolną kwotę, aby pomoc dzieciom i młodzieży z placówki misyjnej i oratorium w Monrovii w Liberii prowadzonej przez Salezjański Wolontariat Misyjny.

Zob. też:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content