Tropikalne upały kontra nasza skóra

fot. Radio Rodzina

Co roku co raz częściej słyszymy w mediach i czytamy w gazetach o negatywnym wpływie słońca na naszą skórę. Starsze pokolenia patrzą na to z przymrużeniem oka, mówiąc, że przecież nie używali filtrów i nic im nie jest. Czy aby na pewno dotyczy to każdej osoby? Skąd się bierze rak skóry? Na te pytania odpowiedziała dr hab. nauk medycznych Danuta Nowicka, specjalistka dermatolog, konsultant wojewódzka do spraw dermatologii i wenerologii dla województwa dolnośląskiego.

Ostatnie upały, ponad trzydzieści stopni, dają nam się we znaki. Co na to nasza skóra?

Dermatolog Danuta Nowicka odpowiedziała na pytanie o wpływ promieniowania na nasze twarze i ciało.

Jak podkreśla doktor, musimy sobie zdawać sprawę ze zmiany klimatu.

Starszym pokoleniom zdarza się powtarzać, że oni nie używali filtrów, a mimo to nie widzą konsekwencji na swoich skórach. Czy aby na pewno jest to zgodne z prawdą?

Wiemy zatem, że potrzebujemy do ochrony naszych twarzy i ciał filtrów. Na wielu opakowaniach kosmetyków, blokujących promieniowanie, znajduje się informacja o zapobieganiu promieniowaniu UVA oraz UVB. Czym one się różnią?

Doktor Danuta Nowicka podkreśliła w rozmowie, że jednak samo nałożenie filtru rano nie wystarczy – trzeba go reaplikować średnio co dwie godziny lub wtedy, gdy będąc nad morzem zmyjemy z siebie ochronę. Nieustanny rozwój kosmetyczny i farmaceutyczny daje nam możliwość dopasowania preparatu odpowiedniego do potrzeb naszej skóry.

Posłuchaj całej audycji:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content