Dolny Śląsk na Silicon Saxony Day

fot. Radio Rodzina

Zakończyła się misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców na targach Silicon Saxony Day w Dreźnie. Region reprezentowało 12 firm z sektora ICT: technologii komunikacyjnych oraz teleinformatyki.

Delegacja z Dolnego Śląska, która 28 czerwca odwiedziła Saksonię, organizowana była w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Misja Gospodarcza” – tłumaczy Krzysztof Hodun, dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Paweł Dawid z firmy DSR S.A. we Wrocławiu zajmuje się systemami informatycznymi. Na branżowych targach może zdobywać klientów z całego świata.

-Innym sukcesem może pochwalić się platforma LEM (Liga Niezwykłych Umysłów), która współpracując ze szkołami dostarcza rozwiązania IT dla uczniów i młodzieży. – tłumaczy Piotr Krzyżyński z firmy Soft Power.

Promocja biznesu z Dolnego Śląska

Firmy w ramach Going Global uczestniczyły w networkingu i prezentacjach. Michał Suwiczak z agencji pracy LightApply przyznaje, jakie kontakty udało mu się nawiązać z Dreźnie.

-Saksońska Dolina Krzemowa od lat przyciąga swoim potencjałem. To tu powstają firmy telekomunikacyjne, procesory, czipy. Jesteśmy otwarci na współpracę – dodaje Thomas Horn, dyrektor Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarczego.

Jeszcze w tym roku Urząd Marszałkowski chce wysłać na targi kolejne dolnośląskie firmy. Przed nami m.in. wydarzenia w Tokio oraz Targi Elektronika w Monachium – tłumaczy dyrektor Krzysztof Hodun.

Projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Pod koniec tego roku planowana jest we Wrocławiu konferencja podsumowująca wszystkie działania z udziałem przedsiębiorców.

Więcej informacji na stronie Dolnośląskiej Dyplomacji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content