Zbigniew Ziobro we Wrocławiu: Nie zgadzamy się na szantaż ws. kamieni milowych

fot. Radio Rodzina

Na zwołanej w poniedziałek (27.06.) konferencji prasowej, szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, iż nie ma zgody Solidarnej Polski na ostateczną treść kamieni milowych dotyczących postanowień KPO. Zaznaczył, że część z nich nie była konsultowana przez premiera z Solidarną Polską. Chodzi m.in. o opodatkowanie korzystania z aut spalinowych – zaznaczył polityk.

-Sprzeciwiamy się unijnemu szaleństwu polityki klimatycznej, która zdecydowała się na odejście od węgla jako surowca energetycznego. – mówił we Wrocławiu minister Zbigniew Ziobro.

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa oceniła rozwiązania UE ws. wyzwań klimatycznych i ocieplenia klimatu.

Beata Kempa boi się upadku polskiej branży motoryzacyjnej. -Nie możemy doprowadzić do jednego: do Polski post-Balcerowiczowskiej- tłumaczy europosłanka.

Na wtorek 28 czerwca zapowiedziana jest w Sejmie RP inicjatywa Ministra Sprawiedliwości.

Krajowy Program Odbudowy to dokument opisujący sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy, który ma wspierać gospodarki unijne po pandemii. Polska wnioskuje o ponad 35 mld euro. Jednak wypłata pieniędzy, jak zastrzega Komisja Europejska, ma nastąpić dopiero po wypełnieniu przez Polskę tzw. kamieni milowych, które były przedmiotem negocjacji z Brukselą.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content