Prof. Jan Miodek wspomina Andrzeja Waligórskiego i jego „List w sprawie polonistów”

Prof. Jan Miodek / fot. Radio Rodzina

Wrocław uczcił trzydziestą rocznicę śmierci redaktora, autora tekstów i Studia 202, Andrzeja Waligórskiego. W Rynku odbył się koncert jego pamięci, a od dziś na ulicach Wrocławia zobaczymy tramwaj im. Andrzeja Waligórskiego i krasnala z jego podobizną.

„Hej, szable w dłoń!” – pod taką nazwą odbył się koncert pamięci Andrzeja Waligórskiego, dziennikarza i literata zmarłego w 1992 roku. O jego twórczości i skrzydlatych słowach rozmawiamy z prof. Janem Miodkiem, językoznawcą i przyjacielem artysty.

Podczas wystąpienia na scenie prof. Miodek odniósł się do jednego z cytatów i porównał go do swojej bieżącej sytuacji życiowej.

Fot. Grzegorz Rajter / UM Wrocławia

Wieczór wspominkowy prowadzili członkowie wrocławskiego kabaretu Elita, dla którego Andrzej Waligórski pisał teksty. W jego repertuarze były zarówno utwory liryczne, jak i manifesty – takie jak Sierpień ’80 – dodaje prof. Miodek.

Wieczór uświetnił występ artystów, takich jak Ewa Bem, Anna Jurksztowicz, Ryszard Rynkowski przy akompaniamencie orkiestry dętej Komendy Wojewódzkiej Policji. Uczestnicy razem zaśpiewali znany utwór „My, Wrocławianie”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content