I Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek do Milicza

fot. Radio Rodzina

Trwają zapisy na pielgrzymkę do św. Anny w Miliczu, która odbędzie się 30 lipca. W programie: prezentacja filmu o margaretkach, konferencja ks. Waldemara Kocendy, dzielenie się świadectwami powołań i Msza Św. pod przewodnictwem Bp Macieja Małygi.

Co to są margaretki? Dlaczego nawiązują do kwiatków? Mówi ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Wrocławskiej.

„Dwunastki” to z kolei nowa inicjatywa, charakterystyczna tylko dla Archidiecezji Wrocławskiej. Powstała 3 lata temu w związku z trzyletnim cyklem roku duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”, który powoli dobiega końca.

Jak tłumaczy duchowny, w archidiecezji wrocławskiej w ostatnich latach jest mniej kandydatów do kapłaństwa. -Nie chcę mówić o kryzysie powołań, ale rzeczywiście liczby pokazują na spadek. – tłumaczy Ks. Arkadiusz Krziżok.

Stąd inicjatywa, aby osoby modlące się o i za kapłanów mogły razem uczestniczyć w autokarowej pielgrzymce. Jak będzie wyglądał jej program?

Zapisy odbywają się poprzez parafie. Informacje o zebranych grupach (liczba osób, miejscowość, parafia) mają być wysłane na adres duszpasterski@archidiecezja.wroc.pl.

Więcej w rozmowie z dyrektorem Wydziału już dziś (poniedziałek 27.06) w audycji Dziś w Kościele.

Fot. archidiecezja.wroclaw.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content