Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza Św. za mieszkańców Wrocławia

fot. Radio Rodzina

24 czerwca przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona katedry i Archidiecezji Wrocławskiej.

Uroczysta Msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia sprawowana była przez Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolitę Wrocławskiego.

Zadaniem rodzin jest budowanie mostów pomiędzy pokoleniami, aby przekaz wartości, które budują człowieczeństwo, które czyni z nas ludzi, w naszych społeczeństwach i w kościele, był możliwy – zaznaczył w homilii ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej. Rodzina Elżbiety, Zachariasza i Jana ucieleśnia, realizuje tę kulturę spotkania z jednej strony ze świadomości tradycji, z drugiej z powiązań społecznych i wzajemnych odniesień rodzinnych. Kultura spotkania jest wpisana w etos wrocławianina. Wrocław miastem spotkań. Dziś święto patrona naszego miasta. Dobrze jest zapytać o nasze spotkania, o spotkania sąsiedzkie. (…) Bliskie sąsiedztwo w jakim żyjemy staje się często anonimowe, czasami, przyznajmy to, jest to czasami się od sąsiedztwo niechciane. A łatwo zapomnieć w tym kontekście, że obok nas mieszka człowiek, mieszkają ludzie, mieszkają rodziny ze swoją historią, ze swoimi radościami, troskami i co najważniejsze z potrzebą relacji. To co wydarzyło się w życiu Zachariasza i Elżbiety, to była przede wszystkim relacyjność w kontekście Przymierza z Bogiem. Dziś ten wymiar historii Jana Chrzciciela odbieramy jako zaproszenie, jako zachętę. To nie jest dobrze jeżeli nie wiemy nawet jak się nazywa nasz sąsiad z imienia, nazwiska, jak mają na imię jego dzieci. Bądźmy szczerzy, to są sytuacje powszechne we Wrocławiu. Żyjemy wszyscy w tym miejscu i w tym czasie. Wiemy jak trudno czasami jest wyjść poza próg naszego domu, w relacje sąsiedzkie, te najbliższe.

W każdym sąsiedztwie możemy odkrywać Boże zaproszenie do dzielenia radości i trudów, tak jak rodzina Świętej Elżbiety, Świętego Zachariasz i Świętego Jana Chrzciciela. Niech rodzin,a której radość dzisiaj dzielimy, Elżbiety, Zachariasza, Jana wyprosi nam siłę i wytrwałość dla naszych rodzin i będzie inspiracją do budowania naszego miasta przez wzmacnianie więzi sąsiedzkich.

Posłuchaj całej homilii:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content