Prof. Alicja Chybicka z tytułem Honorowego Obywatela Wrocławia

Fot. Tomasz Hołod / wroclaw.pl

Jedno z najważniejszych odznaczeń miasta – tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia – odebrała podczas Święta Wrocławia prof. Alicja Chybicka. Twórczyni Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej została wyróżniona za osiągnięcia medyczne oraz wieloletnią i pełną zaangażowania działalność społeczną.

-Niczego nie udałoby się osiągnąć w pojedynkę. Ta nagroda to dla mnie wielki honor i zaszczyt – mówiła podczas uroczystości w Ratuszu prof. Alicja Chybicka.

Wyróżnienie wręczył prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Podkreślił, iż decyzja radnych była jednomyślna.

Wieloletnia dyrektor Przylądka Nadziei od zawsze troszczyła się o zdrowie pacjentów, zwłaszcza małych pacjentów onkologicznych i ich rodziców. Po przejściu na emeryturę pełni funkcję senatora RP oraz uczestniczy w akcjach promujących zdrowie.

Prof. Chybicka zdradza, jakie są jej dalsze plany i marzenia.

Tytuł „Civitate Wratislaviensi Donatus” przyznawany jest corocznie przez Radę Miejską Wrocławia osobom szczególnie zasłużonym dla miasta. Pierwszym laureatem w 1993 r. był geolog prof. Alfred Jahn. W gronie nagrodzonych znaleźli się ponadto: Tadeusz Różewicz, prof. Jan Miodek, Bente Kahan czy Renata Mauer-Różańska.

Zob. też:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content