Barokowe harce w Ogrodzie i terapia bohaterów Czechowa, czyli zakończenie sezonu w Pantomimie

fot. Radio Rodzina

Sezon teatralny powoli dobiega końca, a Wrocławski Teatr Pantomimy zaplanował ten czas niezwykle intensywnie. Możemy liczyć na spotkanie w teatralnym Ogrodzie – Scenie Letniej WTP podczas plenerowego przedstawienia „Los Mimos” czy kina letniego, jak też ostatnie przedwakacyjne pokazy wyśmienitych „Tików i innych zabaw” w reżyserii Dominiki Knapik.

Poniżej pełna lista wydarzeń kończących sezon 2021/2022 w Pantomimie:

„LOS MIMOS”

24, 25, 26 czerwca, godz. 19:00

Ogród – Scena Letnia WTP (aleja Dębowa 16)

„Los Mimos” to zbiorowa kreacja zespołu aktorskiego pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Twórcy „Los Mimos”, przygotowując widowisko na wskroś współczesne, nawiązują do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima.

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku – siedziby WTP tworzą w „Los Mimos” naturalną scenografią. Ogród staje się dla bohaterów przedstawienia przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia. Rodzina Barona i Baronowej, ich goście oraz służba uwikłani są w szereg intryg i nie do końca oczywistych relacji.

„SCHRON”

Pokaz powarsztatowy – finał Akcji: EDUKACJA.

29 czerwca, godz. 19:00

CSP Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62)

Warsztaty Grupy Otwartej (pod opieką Agnieszki Kulińskiej) oraz grupy muzycznej Muzyka w teatrze (pod opieką Szymona Tomczyka) powoli dobiegają końca, a zwieńczeniem pracy obu grup warsztatowych będzie pokaz finałowy przedstawienia pt. „Schron”. Warsztatowicze będą mieli okazję zaprezentować swoje przedstawienie na profesjonalnej scenie teatralnej, a Agnieszka Kulińska, która pełni opiekę reżyserską nad spektaklem, mówi:

”Potrzebujemy teatru jako schronu, jako domu dla nas i dla tych, którzy z nami zamieszkają.
Schronu dla wyobraźni, kt
óra niesie alternatywę i stwarza nowe języki.
Schronu dla wartości.”

„To Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru w 2022 roku dość nieoczekiwanie stało się dla mnie inspiracją dla zobrazowania tematów, jakie rezonowały we mnie od dłuższego czasu i znajdują odzwierciedlenie w finalnym podsumowaniu pracy warsztatowej z Grupą Otwartą Akcji: EDUKACJA we Wrocławskim Teatrze Pantomimy”.

„TIKI I INNE ZABAWY”

1, 2, 3 lipca, godz. 19:00

CSP Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62)

Wyśmienite przedstawienie Dominiki Knapik, które zostało uznane za jedno z najlepszych w ubiegłym roku! Wielokrotnie wyróżniane w ogólnopolskich podsumowaniach, a także nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia. Bilety na przedstawienie można nabyć w promocyjnej cenie 20 zł. z okazji zakończenia sezonu teatralnego.

Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem jest twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej, eksplorowana pod względem jej teatralnej formy. Grupa terapeutyczna stworzona zostaje z pochodzących z różnych dramatów bohaterów Czechowa. Różne Czechowowskie typy zostają zderzone ze sobą wraz z ich wadami i trudnościami psychicznymi, z jakimi zostali „zdiagnozowani” przez twórców przedstawienia.

Ze sceny usłyszymy fragmenty wszystkich dramatów Czechowa w zestawieniu z autorskimi tekstami, obrazującymi sytuację terapeutyczną. Zestawienie materiału dramatycznego i ruchowego dąży do wygenerowania na wpół formalnego, groteskowego języka, jakim zostaje opowiadana Czechowowska rzeczywistość.

KINO W OGRODZIE – ZAKOŃCZENIE SEZONU W PANTOMIMIE

„ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA” (reż. Charlie Chaplin) z muzyką na żywo w wykonaniu Alberta Pyśka

9 lipca, godz. 21:00

Ogród – Scena Letnia WTP (aleja Dębowa 16)

Pantomima w wydaniu filmowego klasyka kina niemego i muzyka na żywo – to propozycja na zamknięcie sezonu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Plenerowe Kino w ogrodzie już 9 lipca w Ogrodzie – Scenie Letniej.

Widzowie będą mogli zobaczyć jeden z najsłynniejszych pełnometrażowych filmów Charliego Chaplina – „Światła wielkiego miasta” (1931). Od 1928 roku w Hollywood z kinowych ekranów rozbrzmiewał już dźwięk, jednak Chaplin postawił na starą, dobrą estetykę kina niemego, składając poniekąd pantomimie swoisty hołd. Powstający niemal dwa lata film zapisał się w historii kina jedną z najpiękniejszych scen finałowych.

 Projekcji towarzyszyła będzie muzyka na żywo autorstwa i w wykonaniu Alberta Pyśka.

Więcej informacji o wydarzeniach na stronie: www.pantomima.wroc.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content