Inicjatywa Psie Pętle powraca – MPK Wrocław zapewni wodę zwierzętom

fot. Radio Rodzina

MPK chce zabezpieczyć czworonogi przez upałami, dlatego zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się wody na pętlach tramwajowych czy autobusowych. Ogólnodostępne miski dla psów czy kotów zauważymy przy punktach socjalnych przewoźnika.

MPK Wrocław uruchomiło wodopoje. Są one oznakowane tak, by nie było cienia wątpliwości, że mogą korzystać z nich właśnie czworonogi. Docelowo takie punkty znajdą się aż przy dziewięciu przystankach końcowych w różnych częściach miasta, między innymi na Biskupie, Gaju, Kozanowie czy Oporowie. Ta inicjatywa miała swoją premierową edycję w ubiegłym roku. Spotkała się z dobrym przyjęciem wrocławian. Druga odsłona jest więc naturalną koleją rzeczy.

Część z miejsc objętych akcją to popularne węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą swobodnie się przesiadać. Taka krótka przerwa w podróży, to dobra sposobność do napojenia swojego zwierzaka – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Udogodnienie jest przeznaczone nie tylko dla pupili pasażerów komunikacji miejskiej. Niektóre pętle, jak np. tramwajowy przystanek Biskupin, znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. O to, by w letnie dni w miskach była zawsze świeża woda, zadbają pracownicy MPK.

Sam jestem właścicielem wspaniałej suczki o imieniu Lucy i zdaję sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie dla naszych czworonożnych przyjaciół – dodaje prezes MPK.

Jednocześnie przewoźnik zachęca wrocławian i turystów do podróżowania razem ze swoimi pupilami. Psy czy koty mogą poruszać się komunikacją miejską bez dodatkowego biletu – kilka lat temu zniesiono bowiem opłatę za przewóz czworonoga. Ważne jest natomiast, by pies był na smyczy i w kagańcu. Z kolei małe zwierzęta domowe powinny być przewożone w transporterze.

Inicjatywy MPK Wrocław na rzecz zwierząt to systemowe działania, ale też indywidualne postawy pracowników przewoźnika, zostały one już w ubiegłym roku wyróżnione miejskim odznaczeniem Serce Dla Zwierząt. Przewoźnik otrzymał też wtedy specjalną nagrodę internautów za pomaganie naszym braciom mniejszym.

Lista pętli, na których dostępne są miski z wodą dla zwierząt

  • ZOO – pętla tramwajowa 
  • Biskupin – pętla tramwajowa
  • Kozanów – pętla autobusowa
  • Oporów – pętla tramwajowa
  • Al. Kromera – pętla tramwajowo-autobusowa
  • Os. Sobieskiego pętla autobusowa
  • Krzyki – pętla autobusowa
  • Gaj – krańcówka tramwajowa
  • Księże Małe – pętla tramwajowa

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content