Trwa misja gospodarcza Dolnego Śląska w Luksemburgu

fot. Radio Rodzina

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Gospodarki. Przedstawiciele regionu spotkali się także z ambasadorem w Luksemburgu. Głównym punktem będzie Dolnośląsko – Luksemburskie Forum Gospodarcze, w którym uczestniczyć będzie 16 przedsiębiorców z regionu.

Co roku w Luksemburgu prezentowany jest jeden z regionów Polski. W tym roku kraj Beneluksu odwiedzili przedstawiciele z naszego regionu.

-Jest mi niezwykle miło witać delegację z Dolnego Śląska – mówił w trakcie rozpoczęcia wizyty ambasador Luksemburgu – Piotr Wojtczak.

Wizyta w Luksemburgu rozpoczęła się od spotkania w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Gospodarki. W skład delegacji wchodzi 16. przedsiębiorców, którzy będą uczestniczyć w Dolnośląsko – Luksemburskim Forum Gospodarczym – mówi Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

O tym, co łączy Luksemburg z Dolnym Śląskiem mówi Krzysztof Bramorski – Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

Przedsiębiorca Kacper Połochajło – Migda z branży sztucznej inteligencji w marketingu zdradza nam swoje oczekiwania po spotkaniu w Luksemburgu.

-To dobra okazja, by poznawać nowych partnerów biznesowych – mówi Michał Bobowiec – Przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przedstawiciele Dolnego Śląska będą uczestniczyć m.in w Business Forum Dolny Śląsk – Luksemburg, gdzie zostanie przedstawiona prezentacja naszego regionu oraz specyfika rynku kraju Beneluxu. W wydarzeniu będą uczestniczyć także przedsiębiorcy z Dolnego Śląska.

Celem projektu Going Global jest krajowa i międzynarodowa promocja gospodarcza przedsiębiorstw i gospodarki Dolnego Śląska dla pozyskania nowych rynków zbytu i nowych inwestorów.

Wizyta w Luksemburgu potrwa do soboty (11 czerwca).

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content