Stopy procentowe wciąż są niskie

Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła kolejną podwyżkę stóp procentowych. To już dziewiąta podwyżka z rzędu, na co ekonomiści mówią – pewnie ku naszemu zaskoczeniu – że te stopy wciąż są niskie, zestawiając je z 14% inflacją, co potwierdził również nasz poranny gość, Krzysztof Kolany, ekonomista, główny analityk portalu bankier.pl.

Prawdopodobnie przywykliśmy już do wygodnego trybu życia, a w tym także nastawionego na niesłabnącą konsumpcję, co w tej chwili także przyczynia się między innymi do wzrostu inflacji. Przy jej galopującym wzroście wraz z kolejną podwyżką stóp procentowych wypada jednak się zatrzymać i na chłodno przejrzeć swoje wydatki.

Krzysztof Kolany, pytany jako specjalistę w dziedzinie ekonomii, przyznał, że dziewiąta podwyżka nie była zaskoczeniem.

Nasuwa się więc jedno, konkretne pytanie – czy inflacja się kiedyś zatrzyma? Jeśli tak, to kiedy to nastąpi?

Czym skutkuje kolejna podwyżka stóp procentowych?

Większość z nas oczywiście zaczyna się zastanawiać, co będzie teraz z kupnem mieszkań. Nastąpi krach? Będziemy już tylko wynajmować?

Jak przekonuje Krzysztof Kolany, ci, których dotychczas naprawdę było stać na mieszkania, nadal będzie stać. Reszta jednak z nas będzie musiała mocno rozważyć taką inwestycję przy tak niepewnej przyszłości inflacyjnej.

Posłuchaj całości:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content