RoboSfera bez Barier – bezpłatne warsztaty z robotyki dla dzieci z niepełnosprawnościami

mat.pras.

Blisko 3 lata, 11 wrocławskich placówek i 750 dzieci – to podsumowanie RoboSfery bez Barier – cyklu bezpłatnych warsztatów z robotyki dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Uczniowie pod okiem wykwalifikowanych trenerów z Planety Robotów mogli zapoznać się z nowymi technologiami i poznać tajniki robotyki i podstawy programowania. Wszystko przy pomocy robotów i klocków LEGO. – Zawsze dorośli nie mogą się nadziwić, jak to jest, że tak młodzi ludzie już programują –mówi Michał Kąciak, współwłaściciel „Planety Robotów”.

Programem RoboSfera bez Barier objętych zostało w sumie 750 dzieci z 11 wrocławskich szkół – są to dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności, m.in. z autyzmem i ZA, niepełnosprawnością ruchową, afazją, niepełnosprawnością intelektualną, z chorobami genetycznymi czy dzieci niewidome oraz głuche.
To świetny element stymulacji i edukacji dzieci z zaburzeniami zachowania  –  również poprzez integrację w grupie – dodaje Adam Komar, Prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi.

To jedyny projekt tego typu w Polsce, zorganizowany na tak dużą skalę. W związku z ogromnych zainteresowaniem, ogromem pozytywnych rekomendacji ze strony dyrektorów szkół i opiekunów oraz wieloma korzyściami dla dzieci z niepełnosprawnościami, Miasto sfinansuje cykl zajęć w dwóch wrocławskich szkołach.  

Dzieciaki mogły rozwijać swoje kluczowe kompetencje, które są bardzo przydatne w dorosłym życiu – Łukasz Kapeluk, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu – odbędą się w Szkole Podstawowej nr 8 oraz Szkole Podstawowej nr 9.

Zapytaliśmy dzieci co sądzą o projekcie:

mat.pras. inf. wł.Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content