Beatyfikacja sióstr męczenniczek elżbietańskich [PROGRAM, TRANSMISJE]

fot. Radio Rodzina

11 czerwca godz. 11:00 w Katedrze Wrocławskiej (Transmisja na antenie Radia Rodzina) będą miały miejsce uroczystości beatyfikacyjne s. Marii Paschalis Jahn i jej dziewięciu Towarzyszek, męczenniczek elżbietańskich, zamordowanych w 1945 na Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w Czechach.

Mszy Świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, legat papieski, przewodniczący Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Uroczystości uświetni występ Chóru, do którego wciąż można się zgłaszać (szczegóły u s. Marii Czepiel CSSE). Na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu w dn. 10-11 czerwca zmieniona zostanie organizacja ruchu, a przed Katedrą Wrocławską pojawią się telebimy.

Wydarzenia towarzyszące rozpoczną się już w piątek 10 czerwca o godz. 18:00 w Kościele św. Krzyża, gdzie zostanie przedstawione oratorium muzyczne Mysteria Lucis (łac. tajemnice światła) nawiązujące do tajemnic Różańca Świętego oraz życiorysów beatyfikowanych sióstr. Wstęp wolny.

Z kolei w sobotę, po uroczystej beatyfikacji, organizatorzy zapraszają do wspólnego dziękczynienia. W Hali Stulecia od 18:30 rozpocznie się muzyczne uwielbienie z udziałem ks. Teodora Sawielewicza (Teobańkologia), Jakuba Tomalaka z zespołem, Agnieszki Cudzich i chóru Abba Pater. O godz. 22:00 pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.

W niedzielę 12 czerwca o 11:30 w Katedrze Wrocławskiej (Transmisja na antenie Radia Rodzina) Mszę Św. dziękczynną za dar beatyfikacji odprawi Metropolita wrocławski, Ks. Abp Józef Kupny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content