Rusza budowa Aquaparku przy ul. Wilanowskiej 

fot. Radio Rodzina

Już w czerwcu wrocławianie będą mogli skorzystać z uroków Aquaparku na Brochowie, z kolei do końca 2023 roku powstanie kolejny taki obiekt – tym razem na wrocławskim Zakrzowie, przy ulicy Wilanowskiej. Dziś wbito pierwsze łopaty, czym oficjalnie rozpoczęto prace nad nowym obiektem.

– Bardzo się cieszę, że za nami wszelkie formalności związane z rozpoczęciem budowy kolejnego Aquaparku we Wrocławiu i dziś oficjalnie możemy wbić pierwszą łopatę i rozpocząć prace budowlane – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


W powstającym obiekcie poza wewnętrznym basenem sportowym o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basenem do nauki pływania, basenem z hydromasażem i basenem zewnętrznym, który będzie posiadał także część brodzikową (otwarty sezonowo), znajdziemy także infrastrukturę szatniową, łazienki, toalety, punkty gastronomiczne, ale także strefę fitness i strefę saunarium z sauną fińską, sauną parową oraz dwoma pokojami masażu i pomieszczeniem do wypoczynku.


– Niezmiernie cieszymy się, że zainteresowanie naszymi usługami rośnie, co stanowczo pokazuje frekwencja w Aquaparku przy ulicy Borowskiej. Już za kilkanaście dni uruchomimy kolejny obiekt – na wrocławskim Brochowie – a dziś jesteśmy świadkami historycznej chwili, bowiem oficjalnie rozpoczynamy proces budowy kolejnego basenu – dodaje prezes Wrocławskiego Parku Wodnego Grzegorz Kaliszczak.

– Robimy wszystko, by spełnić oczekiwania mieszkańców i zapewnić im komfortowe warunki do korzystania z naszych obiektów – dodaje Grzegorz Kaliszczak.

Zapytaliśmy się dzieci co myślą o Aquaparku przy ul. Wilanowskiej.

Bliźniacza inwestycja do tej z Brochowa obejmie teren o powierzchni blisko 9,5 tys. m2, z czego 3 tys. m2 zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie znajdzie się 40 drzew oraz ok. 280 m2 krzewów i traw.
Co ważne, przed Aquaparkiem powstanie także parking o powierzchni 1700 m2 z 57 miejscami postojowymi oraz 2 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 88 miejscami postojowymi dla rowerów.

Obiekt sportowo-rekreacyjny przy ulicy Wilanowskiej 31 będzie niezwykle zaawansowany technologicznie, wykazując rozwiązania przyjazne środowisku. Będzie niskoemisyjny i zasilany zieloną energią, czerpiąc ją z techniki solarnej.


Po uroczystym przekazaniu terenu wykonawcy – konsorcjum Mosty Łódź oraz Magnitudo Sp. z. o.o – prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego Grzegorz Kaliszczak oraz przedstawiciel wykonawcy wbili pierwsze łopaty, czym oficjalnie rozpoczęli prace nad nowym obiektem.
Zgodnie z umową wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 18 miesięcy, a jej koszt szacowany jest na 40 mln zł netto.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content