Otwarcie odcinka Wrocław – Świdnica przez Sobótkę

Foto: mat. pras.

Za nami inauguracyjny przejazd nowym pociągiem hybrydowym Kolei Dolnośląskich z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. 12 czerwca pasażerowie zyskają 11. kierunek połączeń kolejowych ze stolicy województwa dolnośląskiego.

– Po 22 latach powraca bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Świdnicy – mówi Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

– Odtwarzanie połączeń kolejowych to jeden z lepszych projektów cywilizacyjnych, które mogły się przydarzyć na Dolnym Śląsku – mówi Tymoteusz Myrda – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Inwestycja została zrealizowana dzięki dobrej współpracy. To wielki dzień dla Sobótki, Świdnicy, Kobierzyc i Wrocławia – mówił w trakcie otwarcia linii – Poseł na Sejm Paweł Hreniak.

Zadowolony z otwarcia linii kolejowej jest Mirosław Jarosz – Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka, który wylicza korzyści płynące z inwestycji.

Na trasie będą podróżować pociągi hybrydowe – mówi Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa.

To bardzo ważny dzień dla Kolei Dolnośląskich zaznacza -Damian Stawikowski – prezes Zarządu Kolei Dolnośląskich, który zaprasza na pokład dolnośląskiego przewoźnika.

Do Sobótki zapraszają mieszkanki gminy.

Z Sobótki do centrum Wrocławia dotrzemy 15 minut szybciej niż autem, z Kobierzyc czas przejazdu wyniesie ok. 20 minut, więc nierzadko dwa razy krócej, niż w godzinach szczytu własnym samochodem.

Wartość inwestycji rewitalizacji linii nr 285 to niemal 217 mln zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content